PH (B): Sokolovi startali s pobjedom, Šibenčani +25 protiv Radnika

Prvak Istoka je upisao uvjerljivu pobjedu protiv prvaka Zapada na startu križevačke skupine poluzavršnice Prvenstva Hrvatske. Osječki sokol je pobijedio Kvarner rezultatom 77:68:

U drugoj utakmici OKK Dražen Petrović je već u prvoj četvrtini riješio pitanje pobjednika i ako sutra pobjede Kvarner u završnicu ulaze s nadama za Final four.

[rezultat id=802]

Na krilima odličnog Karla Uljarevića Osječani su u drugoj četvrtini napravili +11 za visoku prednost od 38:24 na poluvremenu. Riječani su se dobro držali sve do 12- minute, kada kreće još agresivnija igra Sokolova, po kojoj su poznati na istoku. Rade 18-2 za 17 poena viška.

U trećoj četvrtini Kvarner smanjuje razliku, ali dvoznamenkasti zaostatak još uvijek ostaje sve do ulaska u posljednjih deset minuta kada prvo Antonio Jordano spušta na 9, a u sljedećem napadu Luka Vučić smanjuje na -6 (54:48). Uljarević do kraja pokazuje svoju kvalitetu i igrači Davora Dogana upisuju prvu pobjedu.

Uljarević je završio utakmicu s 33 poena i 8 skokova uz valorizaciju 32. dobar napadački doprinos su dali Stjepan Čosić (18) i Matko Fančović (17), a obrambeni Mislav Leto (7sk). Kod poraženih uvjerljivo najbolji s 25 poena je bio Antonio Jordano (99).

[rezultat id=803]

Šibenčani su od početka do kraja bili uvjerljivi protiv domaćina. Prvi dio su završili s velikom prednošću od 24:7 da bi pred kraj utakmice imali prednost od 28 poena.

OKK Dražen Petrović je na kraju bio uspješniji u svim elementima igre pogotovu u preciznosti šuta te igri pod obručem. Radnik je imao uspješnost šuta 33%, a pogodio je samo jednu tricu od 15 pokušaja.

Kod pobjednika četiri igrača je imalo dvoznamenkasti broj ubačaja, a pet valorizacije. Vjeko Zorić je ubacio 14, kao i kapetan Ivan Baljkas, Domagoj Sarić je završio utakmicu s 12, a Lovre Zorić 10 koševa. Kod Križevčana Mislav Vragović (17p, 11sk) je upisao double double, a domaćini su sigurno više očekivali od najmlađeg Tomasa, Luke (9p, 7sk).
Sutra u 17 sati igraju Kvarner i OKK Dražen Petrović, a u 19 sati Osječki sokol će se suprotstaviti favoriziranom Zagrebu.Statistika UŽIVO na  našim stranicama.