Plamen Požega ostvarila drugu pobjedu u Waba ligi

Košarkašice Plamen Požege u okviru 4. kola skupine B regionalne Waba lige gostovale su u  Sjevernoj Makedoniji i  tamo ostvarile uvjerljivu pobjedu nad ekipom Badel 1862 rezultatom 60-84.

Badel je bolje ušao u dvoboj te je nakon nešto malo više od dvije minute igre poveo sa 8-2, ali Požega je odgovorila serijom 12-0 i sredinom prve četvrtine ostvarila prednost od šest poena (14-8). Cvetanka Dimova sa svoja dva poena kratkoročno je zaustavila seriju Požege i primakla Badel na -4, no potom je uslijedila nova velika serija požeških košarkašica kojom su već nakon prvih 10 minuta igre uspjele ostvariti 12 poena prednosti (24-12)

Druga četvrtina većim dijelom bila je nešto izjednačenja, sve do same završnice kada su igračice Vladimira Englmana uspjele ubrzati tempo i razliku povećati na 20 poena prednosti (43:23) 45 sekundi do kraja prvog poluvremena, no konačni rezultat ipak je postavila Sandra Lazarevska koja je pogođenim šutem za tri poena zaostatak domaćeg tima spustila na -17, pa se na odmor otišlo s rezultatom (26:43)

U drugom poluvremenu domaći tim kratkotrajno  je zaigrao nešto bolje i uspio prednost Požege smanjiti na 11 poena (45:56) krajem treće četvrtine, međutim to je ujedno bilo i najbliže što su uspjele prići, snage za nešto više od toga nije bilo.

Početkom posljednje dionice preko Bašić, Griffin i Kapinge Požega se opet odvojila na 17 poena prednosti (67-50) i tu je otpor domaćina bio slomljen. Nakon toga su požeške košarkašice samo rutinski privele posao kraju dodatno povećavši konačnu razliku.

La mama Kapinga  bila je najefikasnija u pobjedničkom timu sa 25 postignutih poena i 15 skokova, a pratile su je Jelena Ivezić koja je postigla 23 poena, uz 3 skoka i 5 asistencija, te Bhrea Griffin sa 21 košem, 4 skoka i 3 asistencije.

Kod Badela bolje od ostalih bile su Nena Trajčevska sa 16 i Cvetanka Dimova sa 13 postignutih poena.

Badel 1862 – ŽKK Plamen Požega 60:84 (12-24, 14:19, 19-13, 15-28)

• Badel 1862: Stojanovska 5, Maksimovska 2, Dimova 13, Kmetovska 9, Trajčevska 16, Blaževska -, Dimitrijević 0, Gligorova -, Lazarevska 5, Adamovska-, Markoska-, Mathieu 10
  • ŽKK Plamen Požega: Kapinga 25, Ivezić 23, Griffin 21, Kešeljević 8, Bašić 3, Maričević 2, Will 2, Bunčić 0. Vojvodić -, Hrmić –

Nakon četiri kola Požega ima dvije pobjede i 1 poraz (uz utakmicu manje) te se nalazi na 3. mjestu skupine B.

U sljedećem kolu našeg  predstavnik očekuje vrlo težak zadatak, jer mu 27. listopada u goste stiže bugarski klub Montana 2003.