Plamen Požega svladala Partizan i stigla do povijesne pobjede u WABA ligi

Košarkašice Plamen Požege sinoć su  u utakmici drugog kola Waba regionalne lige na svom terenu dočekale beogradski Partizan te su ostvarile svoju  povijesnu prvu pobjedu u ovom natjecanju. Konačni rezultat dvoboja bio je 87:84  za ekipu Vladimira Englmana.

ŽKK Plamen Požega  ukupno je 50. tim koji je sudjelovao u ovom natjecanju, a utakmica protiv Partizana bila im je premijerni nastup jer je prethodno dvoboj prvog kola  koji je trebao biti odigran protiv bh predstavnika ŽKK RMU Banovići odgođen.

Prvih 15-ak minuta sinoćnje utakmice protiv Partizana proteklo je u potpunom  rezultatskom egalu, no u drugoj polovici druge četvrtine Plamen Požega zahvaljujući super raspoloženom dvojcu IvezićKapinga uspijeva napraviti seriju od 16:2 i u 18. minuti utakmice povesti 46-32. Ipak do konca prvog poluvremena Partizan je preko Sofije Olić i Anđele Gligić napravio mini seriju od 4-0 i na odmor otišao sa 10 poena zaostatka (36:46)

Odlično odigran drugi dio druge četvrtine dodatnim je samopouzdanjem napunio požeške košarkašice koje su u nastavku susreta zadržale jednako dobar ritam pa su krajem treće i početkom četvrte četvrtine u nekoliko navrata vodile i sa +18, te se u tim trenucima činilo da im do kraja utakmice preostaje samo mirno privesti posao kraju.

Ipak igračice Partizana odbijale su se predati te su zaigrale znatno čvršću obranu i presing koji je košarkašice Plamen Požege uspio uvući u nervozu i niz pogrešaka, koje su dovele do toga da se Partizan 3 minute prije kraja uspio primaknuti na samo tri poena zaostatka (80:77) što je trenera domaće ekipe Vladimira Englmana natjeralo da pozove minutu predaha.

Nakon kratke pauze Požega je uspjela konsolidirati svoje redove i poenima Marije Kešeljević i Lane Hrmić ponovno se odvojila značajniju prednost od +9 (86:77) dvije minute do kraja, no tu nije bio kraj uzbuđenjima. Na drugoj strani vrlo brzo su svojim poenima odgovorile Gorana Marjanović, Marina Davinić i Anđela Gligić koja je tricom 38 sekundi prije kraja opet primakla Partizan na 3 poena zaostatka (87:84). Imao je Partizan i posljednji napad na utakmici za eventualno izjednačenje no nisu ga uspjele realizirati i slavlje požeških igračica moglo je početi.

Požegu su do pobjede predvodile Jelena Ivezić i La mama Kapinga Maweja koje su na terenu provele gotovo punu minutažu.

Nekadašnja kapetanica hrvatske reprezentacije Jelena Ivezić ubacila je 32 poena uz 8 skokova i 6 asistencija, La mama Kapinga ostvarila je nevjerojatan double-double učinak od 27 poena, 23 skoka, 3 asistencije, 4 blokade i valorizacijski učinak 45!. Vrlo dobru utakmicu odigrala je također i Lana Hrmić koja je postigla 14 koševa.

Sa druge strane Anđela Gligić je bila najefikasnija u timu Partizana sa 27 poena 8 skokova, 4 asistencije, Sofija Olić je postigla 17 poena , a po 13 su upisale Jovana Boričić  i Gorana Marjanović. Dvocifrena je bila i Marina Davinić koja je postigla 10 poena, uz 5 skokova i 6 asistencija.

ŽKK Plamen Požega – ŽKK Partizan 1953 87:84 (24:24, 22:12, 25:17, 16:31)

• ŽKK Plamen Požega: Vojvodić 3, Griffin 8, Ivezić 32, Bašić 0, Bošković-, Maričević-, Berger -, Džafić 2, Hrmić 14, Kapinga 27, Will -, Kešeljević 2
  • ŽKK Partizan 1953: Opaćić 0, Gligić 27, Radojčin 0, Marković -, Miškić -, Olić 17. Radivojac-, Čačić 2, Borčić 13, Marjanović 13, Samardžić 2, Davinić 10

U sljedećem, 3. kolu Waba lige Plamen Požega gostuje u Sloveniji  kod Cinkerne Celje (13. 10.) no  prije toga  igračice Vladimira Englmana moraju odraditi  obveze u domaćem prvenstvu gdje ih očekuje gostovanje u Slavonskom Brodu kod ŽKK Brod na Savi u sklopu 2. kola Premijer ženske košarkaške lige (09. listopada u 18 sati).