Planinić bolji od Tomića, Real i Efes sigurni

Jučer smo u drugom krugu Eurolige imali priliku gledati tri zanimljiva susreta. U drugom krugu Eurolige imali smo jučer navečer tri zanimljiva susreta. Nama najinteresantniji bio je onaj između Barcelone i Khimkija gdje smo vidjeli odlične utakmice dvojice naših igrača, Zorana Planinića i Ante Tomića.

U Istanbulu je PAO bio bez Diamantidisa i protiv Efesa se jednostavno nije moglo, a treći susret odigran je u njemačkoj između Bamberga i Reala gdje su iskusni gosti iz španjolske prijestolnice slavili.

BC Khimki MR – Barcelona Regal 78:65 (21:18; 46:41; 62:55)

Vrlo dobru utakmicu odigrali su Rusi i Španjolci. Od samog početka Khimki je igrao agresivno u obrani na što je Barcelona u početku uspjela pronalaziti rješenja. Uglavnom se igralo koš za koš. U devetoj minuti bilo je 14:15 za Barcelonu, a tricom u posljednjem napadu Alexey Zhukanenko postavlja 21:18 za domaći sastav.

U drugoj četvrtini Barcelona je malo usporila u napadu i to je bilo vidljivo na semoforu. Khimki se odlijepio i do kraja četvrtine držao 5-6 poena razlike.

Rusi su lagano povećavali svoju prednost i tijekom treće četvrtine imali su do tada najvećih deset poena prednosti. Smanjila je Barcelona rezultat do kraja četvrtine, ali ništa više.

Naš Zoran Planinić u malo više od pola sata igre upisao je 16 poena i 6 asistencija čime je bio najbolji strijelac i asistent ruskog vice-prvaka.

U redovima Barcelone najbolji je bio Ante Tomić. Bivši igrač Zagreba nastavio je s dobrim igrama iz prvog kola. U ovoj je utakmici postigao 16 poena i skupio 5 skokova, ali to nije bilo dovoljno.

Valja spomenuti kako za Barcelonu nije nastupio Juan Carlos Navarro.

Anadolu Efes – Panathinaikos 78:64 (24:17; 45:32; 64:43)

Još jedna utakmica gdje su nastupila dva naša igrača, Roko Ukić za Grke i Stanko Barać za ekipu iz Istanbula.

Utakmica nije bila napeta pošto je Efes riješio sve dileme već do poluvremena, a ako je postojala koja sumnja u to riješena je tijekom treće četvrtine.

Panatanikosu je previše nedostajao Diamatidis i igra je bez njega bila spora i bez protoka. Jedini raspoloženi igrač u gostujućim redovima bio je Michael Bramos koji je zabio 16 poena (sve u prvoj četvrtini).

Roko Ukić proveo je 19 minuta na parketu i za to vrijeme zabio 4 poena, dok je Stanko Barać na drugoj strani postigao 6 poena, ali i odradio važnu defanzivnu rolu na Sofoklisu Schortsanitisu.

Brose Baskets – Real Madrid 67:82 (22:26; 38:47; 57:63)

Dobro se Brose Baskets držao tijekom cijelog prvog poluvremena. Nisu gosti iz Madrida slavili onako lako kako to možda završni rezultat sugerira. Obje ekipe su krenule dobro napadački, a obrane su bile malo zanemarene.

Real Madrid je svoje koševe postizao preko Nikole Mirotića i Sergia Lulla dok je u njemačkim redovima najefikasniji bio Andrew James Ogilvy.

Loše su domaći igrači šutirali trice i to ih je koštalo u ovoj utakmici. Prvu veliku seriju Real radi u četrnaestoj minuti utakmici kada odlaze na plus 12. Uspio je Bamberg spustit par puta tu prednost, ali Real je bio bolji u ovoj utakmici i zasluženo na kraju slavio.

Odličan je ponovo u redovima Njemaca bio Boštjan Nachbar sa 19 poena. Hrvatski reprezentativac Dontaye Draper odigrao osam minuta za kraljevski klub bez značajnijeg učinka.