Poraz Splita u prvom kolu juniorske Eurolige

Juniori Splita poraženi su u prvoj utakmici juniorske Eurolige Nike International Junior Tournament koji se ovaj vikend igra u Španjolskoj. Joventut iz Badalone je na kraju bio bolji 91:81, a Splićanima ostaju nade da će se sutra u preostale dvije utakmice skupine plasirati u polufinale.

Prolazak među četiri momčadi svakako nije nemoguća misija, prije bi rekli da su to sasvim realna očekivanja. Igrali su protiv jakog Joventuta, momčadi za koju igra niz mladih španjolskih reprezentativaca, a i našoj ekipi je to bila prva utakmica u ovom sastavu tako da svaka sljedeća može biti samo bolja.

Planirano je da Žute pojačaju braća Žganec, ali zbog ozljede su ipak otpali. Ipak, u Španjolsku su otišli reprezentativci Tomislav Gabrić i Josip Gulam iz Jollyja, Arijan Došen koji trenutno igra A2 ligu za Vinkovce te Luka Božić iz Bjelovara tako da je ovaj roster Splita prepun kadetskih i juniorskih reprezentativaca.

Počelo je odlično za našu ekipu, na krilima dobre igre Tomislava Gabrića prvu četvrtinu su završili s vodstvom od 28:21, ali do poluvremena Joventut je napravio identičan rezultat tako da se na odmor otišlo s rezultatom 49:49.

U nastavku Španjolci dominiraju i cijelo vrijeme su blizi dvoznamenkaste prednosti. Ponajviše zahvaljujući dobroj igri Ivana Bendera Split prijeti pet minuta do kraja kada smanjuju na samo pola koša razlike (79:78), no španjolska ekipa igra puno bolje završnicu i privodi utakmicu kraju s na kraju visokih deset poena razlike.

U izjavi za Crošarku Gabrić smatra da poraz leži u obrani, ali je veliki optimista i najavljuje pobjede.

“Loše smo igrali obranu i rezultat toga je poraz. Uz lošu obranu izgubili smo i puno lopti i previse smo promašivali zicera. Sutra idemo sve to ispravit i doći do polufinala. Dobra smo klapa i ovo nas nije dotuklo, idemo s glavom gore pa što bude.”

Za Splićane Bender je postigao 25 poena i upisao 8 skokova, Gabrić je ubacio 19, Paolo Marinelli 16 poena uz 7 asistencija, a Ivan Jukić je postigao 15 koševa. Joventut je predvodio Gerard Gomila sa 17 poena, a trojac Bauza, Nogues i Sans su postigli po 14.

Sutra Splićani igraju protiv Union Olimpije (9:30) i Cajasola (20:00) kojega predvodi Latvijac Kristaps Porzingis, mladi igrač koji uz našeg Maria Hezonju privlači najveću pažnju

El show de Hezonja

To je naslov izvješća portala sport.es s utakmice Barcelona – Real Madrid. Mario je dominirao na utakmici i bio je ključna figura uvjerljive pobjede svoje Barce nad Realom. Na kraju treće četvrtine je imao 24, a utakmicu je završio s 25 poena.

Kako pišu španjolski portali Hezonja je bio glavna atrakcija na utakmici, a u svemu tome je uživao Juan Carlos Navarro koji se došao uvjeriti u velike mogućnosti Super Marija. Mnogo atraktivnih zakucavanja, dodavanja, trica, a izvjestitelj posebno opisuje zakucavanje u stilu LeBron Jamesa na kraju treće četvrtine.