Pobjeda Alkara nakon infarktne završnice

Cijela utakmica Alkara i Hermes Analitice može se svesti u posljednju minutu. Mnoštvo preokreta gledali smo večeras u Sinju, a sve je kulminiralo završnicom na rubu živčanog sloma za obje ekipe, ali pobjedom su se na koncu zasladili domaćini.

Premijer liga, 10. kolo, 16. prosinca 2017.

Alkar – Hermes Analitica 73:70 (18:15; 20:23; 14:13; 21:19)

Vuko 26 p, 9 sk, Graf 20 p; Garafolić 18 p

U prvom su poluvremenu obje momčadi imale i uspona i padova, ali sve u svemu izjednačenih prvih 20 minuta završilo je takvim rezultatom – 38:38. Drugo poluvrijeme sa četiri poena otvaraju gosti, ali serijom 9:2 sredinom treće dionice prednost je ponovno na strani domaćina (47:44). Tvrda košarka s malim brojem poena igrala se do kraja četvrtine, nakon koje rezultat glasi 51:50.

Nakon nekoliko izmjena u vodstvu u posljednjoj dionici, domaćini sa pet uzastopnih poena Tonka Vuka na 40 sekundi prije kraja dolaze do 69:65. Nije tu međutim bio kraj. Najprije Hrvoje Garafolić uzvraća tricom, Vuko potom pogađa jedno slobodno bacanje i gostima za posljednji napad ostaje 18 sekundi. Lopta ponovno ide na Garafolića, koji dvije i pol sekunde prije kraja ubacuje za izjednačenje. Ostalo je Alkaru dovoljno vremena da uputi loptu prema košu. Lopta je došla do DaJuana Grafa, kojeg na pokušaju za tri poena sa zvukom sirene faulira Stipe Krstanović. Amerikanac ubacuje sva tri slobodna bacanja i poklanja sebi za 25. rođendan pobjedu, kao i veselje domaćih Maligana.

Vuko je s 26 poena i devet skokova bio najbolji domaći igrač, a Graf je dodao 20 koševa. Za goste je 18 ubacio Garafolić.

U idućem kolu već u petak Alkar gostuje u Šibeniku, dok će Hermes Analitica svoj sljedeći susret igrati tek iza Nove Godine.