Budućnost slavila na Pecari

U osmom kolu regionalne lige Široki je na domaćem parketu izgubio protiv Budućnosti rezultatom 70:76. Iako je Široki u trećoj četvrtini stigao vodstvo gostiju od 18 razlike, koje je većinom stečeno odličnom igrom u drugoj četvrtini, nisu smogli snage do kraja se održati u utakmici s jako dobrim protivnikom.

Široki WWin – Budućnost VOLI 70:76 (17:14, 23:40, 50:55)

Velić je na teren izveo petorku u sastavu Vragović, Šutalo, Ramljak, Barać i Planinić. Početak prve  četvrtine obilježila je igra koš za koš i ispipavanje snaga, gdje su domaćini igrali izuzetno dobru zonsku obranu. Takva obrana dala im je prve pozitivne znakove kada nisu primili koš gotovo četiri minute. U napadu s pet vezanih koševa Baraća i Planinićevim šutom s poludistance domaćini odlaze na 15:8. Trener gostiju Dejan Radonjić zove minutu odmora i uvodi u igru Mihailovića, koji unosi svježinu u igru Budućnosti  te sa šest vezanih koševa smanjuje prednost za konačan rezultat nakon prve četvrtine od 17:14.

Klupa Širokog je loše funkcionirala na početku druge četvrtine što koriste gosti iz Podgorice, koji tricom Mihailovića dolaze u vodstvo nakon samo četiri minute igre pri rezultatu 19:20. Široki uspijeva konsolidirati redove i dolazi u vodstvo 23:21. Nakon toga domaćini upadaju u crnu rupu i do kraja poluvremena ne uspijevaju zabiti koš. U tom razdoblju su izgubili pet lopti i promašili pet šuteva prema košu. Svakako treba istaknuti lošu predstavu Rikića, koji je za samo šest minuta na parketu u drugoj četvrtini napravio tri prekršaja. Budućnost je napravila seriju od 19-0, gdje svakako treba istaknuti raspoloženog Mihailovića koji je na poluvremenu bio stopostotan što se tiče šuta (3-3 za dva, 2-2 za tri i 2-2 s linije slobodnih bacanja), a pod košem borbene Miloševića i Leea. Rezultat je na poluvremenu glasio 23:40.

Na početku treće dionice susreta gosti još  dodatno povećavaju prednost i odlaze na 18 razlike pri rezultatu 26:44. Gosti upadaju u svoju crnu seriju i gube lopte pod velikim pritiskom domaćih bekova.  Budućnost ne uspijeva zabiti koš tri minute, što Široki koristi i radi seriju od 13-0 na krilima Šutala i Planinića, naravno uz sve veću pomoć publike. Široki uspijeva doći do izjednačenja samo nakon šest minuta igre u drugom poluvremenu, košem raspoloženog Baraća pri rezultatu 46:46. Domaći igrači su sve umorniji  zbog velikog povratka u igru što koriste Bost i Lee, koji stvaraju prednost od šest razlike. Široki je do kraja samo minimalno smanjio prednost te je rezultat na kraju treće dionice glasio 50:55.

Široki je četvrtu četvrtinu počeo prilično nervozno, s nekoliko promašenih šuteva i izgubljenih lopti. Gosti iz Podgorice bježe na deset razlike tricom Mihailovića nakon samo četiri minute pri rezultatu 53:63. Velić zove minutu odmora, nakon koje Široki igra puno bolje i uspijeva se obraniti par napada i zakucavanjem Planinića i tricom Ramljaka smanjuje na pet razlike kod rezultata 60:65, nakon čega trener gostiju zove time out samo dvije i pol minute do kraja.

Široki se ponovno obranio i sjajnom leđnom tehnikom Planinić smanjuje na samo tri razlike. Popović u sljedećem napadu zabija za dva koša sa zvukom sirene. Šutalo uzima loptu u svoje ruke i iznuđuje prekršaj te je siguran oba puta sa linije slobodnih bacanja. No tricom Vitkovca gosti odlaze na šest razlike 27 sekundi prije kraja nakon čega Velić zove minutu odmora. Do kraja susreta domaćini su sigurno i brzo završavali svoje napade i radili brze prekršaje nad gostima koji su bili sigurni sa slobodnih bacanja za konačnih 70:76.

Najbolji pojedinac utakmice je bio Mihailović  iz Budućnosti s 22 koša, četiri skoka i asistencije. Kod momčadi iz Podgorice treba još istaknuti Leea s 14 i Vitkovca s 12 koševa. U redovima Širokog je najbolji bio Planinić s 21 košem  i pet skokova, te Šutalo s 18 koševa i šest asistencija, i Barać  s 14 koševa i šest skokova.