A2 Istok – Vukovar pao u Đakovu, Vinkovčani do pobjede u produžetku

Košarkaši Vukovara doživjeli su prvi poraz u ligi, boljom igrom u posljednjoj četvrtini savladao ih je Meteor iz Đakova. Za razliku od susjeda, Vinkovčani su ipak uspjeli ostati neporaženi, ali za to im je trebao produžetak kod dobrih Županjaca. Belišće, treći neporaženi klub do ovoga kola, nije imao problema protiv Olimpa.

Meteor iz  Đakova je loše krenuo u utakmicu, već u prvoj četvrtini su imali zaostatak od velikih 15 poena razlike i činilo se da će Vukovarci lako doći do očekivane pobjede. Goste je u tim trenutcima predvodio mladi Knežević i bio je nerješiva zagonetka za domaćine. U nastavku Đakovčani zaustavljaju gostujući niz, ali ne smanjuju osjetno razliku. Na odmor su gosti otišli s prednošću od 13 poena (49:36). U drugom poluvremenu Đakovčani puno bolje igraju u obrani, zaustavili su Tustonjića i Katavića, a centar Tadić rano je napustio igru zbog pet prekršaja. Rezultat takve igre je primljenih samo 10 poena u četvrtini. Na drugoj strani su ubacili 21,  što je rezultiralo zaostatkom od samo dva poena na ulasku u posljednjih 10 minuta. Đakovčani sredinom posljednje četvrtine po prvi puta imaju vodstvo na utakmici (68:67), a odlučujućih četiri poena za 74:70 postiže zaštićeni igrač domaćina Domagoj Šušak. Krešimir Herceg, trenutno drugi strijelac lige, bio je najbolji kod Đakovčana sa 29 poena, a Mikulić je dodao 13. Kod Vukovaraca najuspješniji je bio Knežević s 21 košem, Juraj Boras je postigao 13, a Katavić 12.

Županja je pružila odličnu igru protiv favoriziranih Vinkovčana, s malo sreće mogli su bodovi biti upisani na njihovom kontu. Vinkovčani su krenuli dobro i poveli 11:4, ali Županjci uzvračaju i na krilima odlične igre Ivana Stjepanovića rade seriju 13-0 i završavaju četvrtinu s pet poena prednosti (19:14). U nastavku i dalje je rezultatska neizvjesnost, a gosti dolaze u prednost nakon tehničkih greški trenera Ive Ivančičevića i mladog Brune Bilića zbog prigovora sucima . Drugi dio igre domaćin preuzima inicijativu što rezultira vodstvom 59:56 prije posljednjih 10 minuta. Slijedi borbena, u nekim periodima i nervozna, igra na obje strane. Županjci vode do dvije minute prije kraja kada ih Vinkovčani stižu. Regularni dio završava sa 73:73, a u posljednjim minutama Županjci su promašili šest slobodnih bacanja. U produžetku je nastavak neizvjesne utakmice do trenutka kada iz igre izlazi Josip Mitrović što olakšava posao kompletnijim gostima. Utakmica završava s konačnim rezultatom 90:86. Ivan Stjepanović je bio najbolji kod poraženog s 28 poena i 13 skokova, Josip Lučić je dodao 19, a Filip Oršolić 17 .Vinkovce su predvodila dvojica Osječana, Arian Došena sa 35 poena i Boris Dugandžića sa 17 poena, a Dino Peraica i Sandro Kalaica  su ubacili po 11.

Belišće je u Osijeku protiv Olimp Inspekta lako došlo do četvrte pobjede. Marko Soldo je bio najbolji strijelac s 21 poenom, a pratili su ga Dino Dogan i Kristijan Preglej sa po 19 poena. Za domaćina mladi Erne Nađ (1995) je bio jedini dvoznamenkasti s 13 poena.