Pobjeda Igokee protiv oslabljenog Zadra

U susretu 21. kola regionalne ABA lige, Igokea je na domaćem parketu slavila protiv oslabljenog Zadra, koji je u Laktaše stigao bez kapetana Ive Ivanova, najboljeg igrača Romea Travisa i prvog šutera Gorana Vrbanca.

Igokea je slavila rezultatom 90:75 i time je upisala važnu pobjedu u borbi za prvo mjesto koje vodi izravno u Euroligu, dok na drugoj strani momčad Zadra nastavlja borbu za ostanak u ligi.

Utakmica je uglavnom obilježena velikim serijama s obje strane, no ključna je bila treća četvrtina kada momčad Igokee zahvaljujući dobrom šutu za tri poena bježi na nedostižnu razliku za goste iz Zadra. Trener Igokee Dragan Bajić je na parket poslao petorku u sastavu Hammonds, Joksimović, Edwards, Dozet, Jorović. Dok je momčad Zadra krenula u petorci Kaštropil, Delaš, Ramljak, Morović i iskusni Bariša Krasić.

Domaćini bolje otvaraju susret i na isteku treće minute imaju prednost od 7:0 ponajviše zahvaljujući Branku Joroviću. Nakon domaće serije se bude i Zadrani koji rade seriju od 12-2 i tricom Delaša dolaze do vodstva, kojeg nisu ispuštali sve do kraja prve četvrtine, koja završava vodstvom Zadra 21:25. U drugoj dionici susreta Zadar povećava svoju prednost na +6 i do tada zonska obrana Zadra je funkcionirala besprijekorno, no nakon toga se budi kapetan Igokee, Milan Dozet i s dvjema povezanim tricama vraća utakmicu u egal.

Na Dozetove poene se nadovezao i bivši igrač Zadra Siniša Štemberger, koji je također s dvjema tricama u drugoj dionici doveo svoju momčad do rezultatske prednosti koju je momčad Igokee čuvala sve do isteka prvog poluvremena. Na kraju prvog poluvremena na semaforu je svijetlio rezultat 49:41 za momčad Igokee.

Nastavak susreta bolje otvaraju domaćini koji koševima Edwardsa, Štembergera i Dozeta dolaze do tada najveće prednosti od 13 koševa razlike, jedini koji je u tim trenutcima igre pružao otpor raspoloženim domaćinima je bio Franko Kaštropil koji je večeras bio na visini zadatka i apsolutno prvo ime u gostujućoj ekipi. Do kraja treće dionice vodstvo domaćina je raslo i na kraju treće četvrtine rezultat je bio 71:54 za Igokeu.

Zadar odlično otvara posljednju četvrtinu i tricama Prostrana i mladog Franka Šanga, te dvicom Brkića spušta domaću prednost na samo 9 koševa, no nakon toga Hammonds pogađa dva teška šuta, prvo dvicu, pa tricu i gasi sve zadarske nade da bi mogli napraviti neko čudo u Laktašima.

Do kraja susreta je momčad Igokee rutinirano čuvala stečenu prednost i na koncu zasluženo slavila rezultatom 90:75.

Najbolji pojedinci u domaćoj momčadi, koja je imala čak petoricu igrača s dvoznamenkastim učinkom su bili Dozet s 21 košem, Edwards s 15 i Branko Jorović s 14 poena, dok u gostujućoj momčadi Zadra valja istaknuti već spomenutog Kaštropila koji je postigao 19 poena i skupio čak 9 skokova uz valorizaciju 32, te već prekaljenog Barišu Krasića koji je postigao 12 koševa.

U idućem kolu momčad Dragana Bajića ide na noge MZT-u iz Skopja , koje je u ovom kolu slavilo u Zagrebu protiv Cedevite, dok Zadrani na svom Višnjiku dočekuju uvijek neugodnu momčad Budućnosti, protiv koje će tražiti pobjedu koja bi ih gurnula ka sigurnijim vodama ostanka u ligi.