Pobjeda Khimkija na otvaranju ZDBT-a

Utakmicom Brose Basketsa i Khimkija otvoreno je četvrto izdanje Zadar Dogus Basketball Tournamenta. Na koncu vrlo zanimljive utakmice, koja je otišla u produžetke, slavio je Khimki sa 75:77.

Tristotinjak se gledatelja skupilo na prvoj utakmici na Višnjiku, a mogli su svjedočiti vrlo dobroj i neizvjesnoj utakmici. Vodstvo Khimkija iz prvog poluvremena njemačka je momčad preokrenula u trećoj četvrtini, a na koncu se susreta ušlo u neizvjesnu završnicu, koju je tip-in ubačajem zaključio Tyler Honeycutt i donio dodatnih pet minuta neizvjesne košarke. Na krilima tog ubačaja Khimki je nastavio s boljom igrom u produžetku, pa su uskoro stigli na 76:71, što su u konačnici umalo prokockali, ali su uz malo sreće upisali pobjedu 77:75.

Najbolji kod pobjednika bio je Anthony Gill s 18 poena i šest skokova, a kod Bamberga je 15 poena ubacio Luka Mitrović.