ZDBT: Zadar zaprijetio Đorđevićevom Bayernu bez viceprvaka

Predstavio se, nije se proslavio, ali apsolutno nije zakazao Zadar na prvoj utakmici na domaćem pripremnom turniru Zadar Dogus Basketball Tournament. Protivnik je bio njemački velikan Bayern München. U prvoj četvrtini (24:10) izgledao je nezaustavljivo da bih potom Luka Božić s tri uzastopne trice vratio Zadar u igru. Susret je završen sa zasluženih 78:68 u korist Bayerna.

Bayern – Zadar 78:68 (24:10, 19:22, 17:16, 18:20)

BAYERN: Hob 6, King 2, Cunningham 13, Đedović 20, Redding 9, Barthel 5, Gavel, Ogunsipe, Booker 10, Zirbes 13, Jallow. Trener: Saša Đorđević.
ZADAR: Bašić 9, Ivanov 11, Kraljevi 2, Jelenković 5, Krajina 11, Vuković 11, Prša, Brzoja 5, Špralja, Tomas, Božić 14. Trener: Aramis Naglić.

Zadar hendikepiran neigranjem Vladovića, bio je dodatno oslabljen jer zbog ozljede nije igrao ni novopridošli Preston Knowles. Na drugoj strani srpski izbornik Aleksandar Đorđević je srpskom trojicu dao dan odmora – Lučić, Mačvan i Jović. Za očekivati je da će nastupiti u susretu protiv CSKA Moscow, za dva dana.

Hrvatska momčad u utakmicu je krenula s dvije izgubljene lopte što je brzo rezultatom prednošću 7:1, da bi se nakon koševa Bašića i Brzoje vratili na minus dva. Bilo je to samo nakratko, proigrali su gosti, napravili seriju 7:0, a napadački post prekinuo je Kristijan Krajina koji tricom nakratko vraća nadu domaćima i spušta ih na minus sedam. Pred kraj četvrtine poletjeli su Bavarci i otišli na već spomenutih četrnaest razlike. Bilo je u jednom trenutku i +21, no Bašić, Brzoja, Božić, Ivanov i Krajina su uspostavili ravnotežu, smirili utakmicu i vratili ispod dvoznamenkastog zaostatka.

Početkom treće četvrtine prošlogodišnji MVP Premijer lige, Luka Božić pogađa tri trice zaredom, a nakon koša za uzastopnih 11 poena, Zadar je na svega poen zaostatka. Nakon toga Đorđevićevi igrači rade 7:0. Jelenković potom tricom za minus četiri vraća dašak nade pred otprilike 2000 ljudi na Višnjiku.

Ipak, do kraja četvrtine trice pogađaju Cunningham i Hoobs, a Bayern je ponovno na dvoznamenkastoj prednosti. Nisu se Zadrani predali ni nakon početne serije u posljednjoj dionici. Bilo je već 68:50, ali ponajviše zahvaljujući Domagoju Vukoviću koji je pružio dobru igru u četvrtoj četvrtini zaključuju sa spomenutih minus deset.

Božoć je ubacio 14 poena i šest skokova. Vuković, Krajina i Ivanov su susret zaključili s 11, Lovre Bašić zabio je devet i k tome pridodao šest asistencija. Kod gostiju Nihad Đedović bio je najefikasniji s 20.