Eurokup: Pobjeda Perasovićeve Valencije

U utorak i srijedu odigrane su prve utkamice TOP 16 u ovogodišnjem izdanju Eurokupa. Izdvojiti ćemo pobjedu Valencije našeg Velimira Perasovića te uspješne nastupe ABA ligaša – Zvezde i Budućnosti.

Budućnost je u Podgorici dočekala Triumph iz Lyubertsya i upisala prvu uvjerljivu pobjedu. Domaćin je problema imao sve do trećeg perioda kada Vitkovac, Popović i Milošević kreiraju seriju od 15:0 kojom je Budućnost konačno prelomila utakmicu u svoju korist i na kraju slavila s 21 poenom prednosti.

Vitkovac je odigrao sjajnu utakmicu i zaradio titulu MVP-a kola postigavši 24 poena uz 12 skokova i 3 asistencije. Kod gostiju je najviše koševa ubacio Mitchell – 20.

Valencia je dosta teško upisala prvu pobjedu nad VEF Rigom koja je odolijevala domaćinu sve do same završnice utakmice. Gosti su u drugom poluvremenu imali čak i 10 poena prednosti, ali su domaćini serijom 18:1 uspjeli na kraju trećeg i početkom četvrtog perioda doći do važne prve pobjede.

Rafa Martinez predvodio je Valenciju sa 27 poena. Solidan je također bio i Dubljević sa 14 poena i 9 skokova. Kod Rige najbolji je bio Rowland sa postignutim 21 poenom i 9 asistencija.

Ulm i Zvezda odigrali su za europske prilike pravu run ‘n’ gun utakmicu. Zvezda je na početku imala kontrolu nad utakmicom i konstantnu prednost od 10-ak poena razlike. Domaćin je u nastavku zaigrao nešto bolje ali najbliže što su došli bilo je -3 pri rezultatu 68:71. Za Zvezdu su u tim trenucima odlično odigrali Rakočević i Savović koji su uspjeli vratiti Zvezdi prednost od 9 poena viška.

Domaćin se opet nakon toga vraća na samo tri poena zaostatka, ali precizinim izvođenjem slobodnih bacanja Zvezda ipak dolazi do prve i važne pobjede u nastavku natjecanja.