Pobjede Jollya i Đure Đakovića

U utakmicama 16. kola A1 lige Jolly JBS je svladao Osječki Sokol, dok je Đuro Đaković slavio u Dubrovniku.

[rezultat id=128]

Jolly odlično otvara susret. Već na isteku treće minute vodi 15:1 i najavljuje u kojem će smjeru teći utakmica. U 10. minuti na semaforu svijetli 33:11. Do poluvremena gosti su uspjeli ublažiti rezultat te se na veliki predah odlazi rezultatom 52:36.

U nastavku utakmice ista priča. Domaćini suvereno vladaju terenom i konstantno podižu prednost. U 30. minuti rezultat je 72:49. Utakmica završava rezultatom 94:64.

U Šibenskim redovima najefikasniji je bio Tomislav Gabrić s 23 poena. Na drugoj strani 17 poena ubacio je Veljko Budimir.

[rezultat id=124]

Prva četvrtina protječe u izjednačenom tonu. Završava minimalnim vodstvom gostiju 19:20. U drugoj četvrtini Dubrovnik se budi. Mislav Perić svojim dalekometnim ubačajima dovodi domaće u vodstvo. Prednost je do kraja poluvremena narasla na 46:38.

Domaćine predvodi već spomenuti Mislav Perić s 18 poena(6 trica), dok goste predvodi Marko Batina s 14 poena.

U trećoj četvrtini prednost Dubrovnika se istopila te završava rezultatom 56:55. U zadnjoj četvrtini već po običaju, domaćini padaju sa snagom te Đuro Đaković polako diže prednost do konačnih 69:77.

U redovima Dubrovnika najefikasniji su bili Mislav Perić s 24 poena i Ivan Mikulić s 20. Za goste najviše su ubacili Marko Batina 17 i Petar Živković 16 poena.