Podijeljene medalje na Mediteranskim igrama

Poznati su osvajači medalja košarkaškog turnira na Mediteranskim igrama, koje se od 20. do 30. lipnja održavaju u turskom Mersinu. Zlato su osvojili domaćini ovog natjecanja, košarkaši Turske, koji su u finalu nadigrali reprezentaciju Srbije rezultatom 79:62.

Turska je bila u vodstvu od samog početka utakmice. Momčad, koju vodi Bogdan Tanjević, prvu četvrtinu je završila vodstvom 21:18, dok je do poluvremena prvenstveno šutem za tricu i sjajnom obranom došla do nedostižne prednosti 45:28.

Do kraja utakmice više nije bilo neizvjesnosti. Srbija je u jednom trenutku stigla na zaostatak od 10 koševa razlike, no nedovoljno da naprave veliki preokret i utakmicu učine zanimljivom.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Cemal Nalga s 14, dok su Baris Ermis i Šerhat Cetin dodali 13 koševa. Kod Srbije Nikola Kalinić je ubacio 16, a Miloš Dimić 13 koševa.

Spomenimo još da je u utakmici za 3. mjesto reprezentacija Tunisa svladala Makedoniju 63:58 te tako odnijela brončanu medalju s ovog natjecanja.