A1 kvalifikacije: Podravac bolji od favoriziranih Zadrana (Foto)

Košarkaši Podravca na domaćem su parketu u Virju na otvaranju kvalifikacija za A1 ligu sa 80:78 bili bolji od Jazine-Arbanasa, nakon što su gosti iz Zadra u posljednje tri minute nadoknadili lijepu prednost domaćina, a Ivan Šiprak pogodio jedno slobodno bacanje u posljednjoj sekundi susreta.

Gosti bolje ulaze u susret, kontroliraju rezultat u prvoj četvrtini i nešto raznovrsnijim rješenjima u napadu dolaze do prednosti 18:22 po isteku prve dionice. Predvođeni kapetanom Šiprakom, domaćini otvaraju drugu četvrtinu serijom 8:2, koju na drugoj strani prekida Josip Bulić za izjednačenje 26:26 nakon dvije minute igre. Sljedećih šest minuta domaćini ubacuju 13 poena, dok je zadarskoj momčadi potpuno stao napad, te su tek slobodnim bacanjima Roka Čiklića prekinuli seriju Podravca. Isti igrač ubacio je i sljedećih pet poena Jazine-Arbanasa, koji su se tako do poluvremena vratili na jednoznamenkasti zaostatak (42:33).

Gosti su početkom drugog poluvremena marljivo smanjivali zaostatak, da bi se tricom Tihomira Vranješa u 16. minuti približili na samo -3 (54:51). Međutim, momčad iz Virja tada ponovno daje gasa i do isteka treće četvrtine ponovno odlazi na prednost od dvije znamenke (66:56). Koš za koš igralo se u prvoj polovici posljednje dionice, a nakon jednog pogođenog slobodnog bacanja Šipraka za 77:68 domaćini su – stali. Do kraja je ostalo tri minute, a najprije je pet poena za goste ubacio Slovak Milan Žiak, na kratko ubačajem za dva odgovorio Alen Kenđelić, pa sa svojih pet poena uzvratio gostujući centar Josip Ceranja za 79:78 nešto više od minute igre do kraja. Posljednji napad 23 sekunde prije kraja imali su gosti, ali promašili su dva pokušaja za tri poena i onda u posljednjoj sekundi napravili prekršaj na Šipraku, koji pogađa jedno bacanje za slavlje domaćina.

Šiprak je s 22 poena i šest skokova bio najefikasniji pojedinac Podravca, a najveću valorizaciju 21 je s 13 poena i osam skokova imao Nikola Šestak. Kod gostiju se s 19 poena i sedam asistencija istaknuo Žiak, a poen manje dodao je Čiklić.

U sljedećem kolu Podravci putuju u Škrljevo, dok je momčad Jazine-Arbanasa domaćin Požegi.