Nova pobjeda Kvarnera, u Rijeci pao i Zabok

Košarkaši riječkog Kvarnera 2010 nastavljaju sa sjajnim nastupima ove sezone, posebice na domaćem terenu. S Kozale su se preselili na Zamet, međutim, nije ih to omelo da i u Ligi za prvaka nastave s pobjedama. Malo po malo, postali su legitimni kandidat i za plasman u polufinale doigravanje, što bi bio još jedan veliki uspjeh za mladu momčad Marijana Mancea nakon plasmana na Final Four kupa „Krešimir Ćosić“.

Nauditi im u Rijeci nije uspio niti Zabok, koji je inače u sjajnoj formi okončao prvi dio A1 lige. Samo jedan poraz i osam uzastopnih pobjeda lansiralo je Zabočane na drugo mjesto na ljestvici i uvjerljiv plasman u Ligu za prvaka, u kojoj su pak uslijedili uvodni visoki porazi od Cedevite i Cibone.

Jedan naprema jedan su Kvarner i Zabok ove sezone. Plus 12 bilo je za Riječane na Kozali, u Bedekovčini je za tri koša bolji bio Zabok. U trećem ogledu, Zaboku je pripalo tek uvodno vodstvo, a prvo osjetnije riječko zabilježili smo u 7. minuti nakon slobodnih bacanja Kalpića i Čakaruna (17:10). Zabok preko Zrnića i Črnjevića uzvraća mini-serijom 6:0, no na drugoj stani tricu ubacuje Štemberger i zaključuje prvi dio igre s 20:16 za Kvarner.

Zabok se uspio držati do 14. minute, nakon čega je domaćin pojačao ritam i četiri minute kasnije serijom 17:4 pobjegao na visokih 42:26. Međutim, završnica prvog dijela ipak je pripala Zaboku. Marić, Zrnić i Bundović postigli su osam uzastopnih koševa i smanjili zaostatak gostiju na nešto prihvatljivih minus 10 na poluvremenu (44:34).

Motiviralo je to košarkaše Kvarnera da još jače zapnu u nastavku, što su i učinili i s 14 koševa u samo četiri minute prvi put otišli na plus 20. Svoje dvije od ukupno šest trica u tom razdoblju ubacio je Štemberger i, činilo se, već tada stavio točku na i ovog susreta. Međutim, Zabok je uspio iskoristiti novu crnu rupu Riječana i serijom 11:0 na kraju treće dionice smanjiti i vratiti zanimljivost u susret (61:52).

No tada se ponovno ukazao sjajni Štemberger i sa sedam uzastopnih koševa ponovno podigao svoju momčad na plus 15 u 31., a potom i na novih plus 20 u 34. minuti i tu povratka za Zabok više nije bilo.

Siniša Štemberger susret je završio s 27 koševa (šut iz igre 9/11, 6/8 za tricu). Jednako zaslužni za novu riječku pobjedu s double-double učinkom bili su standardno odlični Dino Cinac sa 17 koševa i 11 skokova te Marijan Čakarun s 15 koševa i 10 skokova. Kod gostiju prvo ime bio je Filip Bundović sa 17, dok je Marin Zrnić dodao 16 koševa uz devet skokova.

Sljedeće kolo Kvarneru donosi gostovanje na Baldekinu kod Šibenika, dok će Zabok ugostiti sinjski Alkar.