Popović i Delaš slave, Žalgiris opet litavski prvak

Košarkaši Žalgirisa po petnaesti su put u povijesti ovog utorka postali prvaci Litve. Učinili su to treći put zaredom, a i ovom su prilikom bili bolji od Lietuvos Rytasa, s uvjerljivih 4-0 u finalu.

Lietuvos Rytas – Zalgiris 65:83 (19:21,32:29,51:55)

Bendzius 15, Katelynas 10; Lafayette 18, Kuzminskas 16, Kaukenas 15

Uvjerljiv je bio Žalgiris i u ovom posljednjem ogledu, pa je u gostima slavio 83-65. Domaćin se dobro držao tijekom prvog poluvremena, kada je i vodio 32-29, no u nastavku je Žalgiris potpuno dominirao i na kraju pobijedio s velikih osamnaest poena razlike.

Hrvatski košarkaši Mario Delaš i Marko Popović dali su svoj obol u ovom slavlju. Prvospomenuti je postigao 10 poena uz osam skokova i jednu asistenciju. Gađao je za dva poena 4-6, promašio je jednu tricu, te imao 2-2 s linije slobodnih bacanja. Popović je odigrao 14 minuta, te je postigao tri poena uz jednu asistenciju. Pogodio je jednu od tri upućene trice tijekom ogleda.

Za domaćina, pak, nije nastupio Tomislav Zubčić.

Recimo i da su košarkaši Žalgirisa pet puta bili prvaci nekadašnjeg Sovjetskog saveza.