Poraz Đure Đakovića u Beogradu

Nakon prošlotjedne pobjede u premijernom nastupu nove momčadi, košarkaši slavonskobrodskog A1 ligaša Đure Đakovića zabilježili su prvi poraz u sklopu priprema za novu sezonu. Jučer je u beogradskoj dvorani Pionir bolji bio ruski prvoligaš Universitet-Yugra iz Surguta 97:70.

Đuro Đaković – Universitet-Yugra 70:97 (14:18; 42:40; 55:70)

Đuro Đaković: Kristijan, Šljuka 18, Ćubela 11, P. Živković 2, Šebalj, Blažević 1o, Fodor 8, Tokić, Soldo 9, Pavlinović, Karlović 12.

Universitet-Yugra: Lepojević 27, Hloponin 21, Alexandrov 18, Rindin 16, Shevel 6, Zelenskiy 5, Savenkov 4.

Unatoč visokom poraza, bio je to solidan nastup brodskih košarkaša, koji su tijekom cijelog prvog poluvremena bili ravnopravan protivnik novom ruskom prvoligašu. Vrijedi izdvojiti drugu četvrtinu, u kojoj je momčad Nevena Plantaka postigla 28 koševa te na odmor otišla s prednošću 42:40.

Međutim, kobna je bila treća četvrtina, koju je Universitet-Yugra dobila 30:13, otišla na nedostižnih 70:55 te mirno privela utakmicu kraju u svoju korist.

U efikasnoj utakmici Brođani su postigli 11 trica, a najučinkovitiji je bio Nikica Šljuka s 18 koševa (3 trice), dok je mladi Marko Karlović dodao 12 koševa uz dvije trice. Ivan Ćubela postigao je 11, a Nikola Blažević 10 koševa.

Kod raspoloženih Rusa, najefikasniji bili su Nikola Lepojević s 27 koševa, Denis Hloponin s 21, Ilia Alexandrov s 18 te 225 cm visoki Aleksandr Rindin sa 16 koševa.

Momčad Đure Đakovića kasno sinoć se vratila u Slavonski Brod, gdje će nastaviti s uigravanjem za novu sezonu. U planu je odigravanje još poneke pripremne utakmice te dovođenje još pokojeg igrača čime bi se kompletirao roster za sezonu 2013./2014.