Poraz – Francuska zasluženo u četvrtfinale

Velike smo stvari najavljivali no nismo ih napravili. Nismo bili pravi na ovom prvenstvu – rekao je Bojan Bogdanović nakon utakmice.

Naši su opet imali dugačke crne rupe i na kraju su poraženi od bolje momčadi u utakmici za četvrtfinale.

[rezultat id=882]

Hrvatska u utakmicu kreće sa standardnom petorkom: Lafayette, Bogdanović, Simon, Šarić i Tomić.

Fantastičan ulaz Bojana Bogdanovića, devet od 13 naših poena za vodstvo od 13:5. Odličan je i Dario Šarić koji je uz koš skoro u potpunosti izbacio iz igre Borisa Diawa. Bojan i Dario su i naši najbolji skakači, već su skupili po četiri skoka.

Do kraja četvrtine Šarić se još jednom upisuje u strijelce i prvih deset minuta završavamo s odličnih 15:7. Četvrtinu smo završili i počinjemo novu s Damjanom Rudežom, Rokom Ukićem i Luko Žorićem na parketu.

U nastavku Jasmin Repeša je izrotirao više igrača odmorivši Bogdanovića i Šarića. Više griješimo i Francuzi se u 17. minuti približavaju na samo pola koša razlike (17:18), a odmah po povratku Bogdanovića Fournier dovodi u vodstvo prvi puta Francusku. U skoro osam minuta dali smo samo tri poena.

Do poluvremena priliku dobiva i Damir Markota, a Lafayette i Bogdanović postižu po koš za 22:23.  Imao je Ukić priliku za vodstvo, ali je i svoj četvrti šut promašio. Bogdanović je najučinkovitiji s 11 koševa, Šarić je skupio 5 skokova dok Lafayette ima jedini tri osobne.

U lošoj drugoj četvrtini naš izbornik je dao priliku četvorici igrača s klupe, no samo je Rudež uspio ubaciti jednu tricu.

Tomić, Bogdanović, Šarić, Ukić i Simon će krenuti u drugo poluvrijeme protiv Batuma, Diota, Laurvegnea, Fourniera i Diawa.

Nastavili smo s lošom igrom iz druge četvrtine. Tricolori su zaustavili Bogdanovića i Šarića što im je bilo dovoljno da otupe napad naših.

Igra nam se totalno raspada, a na +14 Francuzi dolaze nakon pogrešnih dodavanja Žorića i Markote te dva uzastopna zakucavanja Batuma.

Bogdanović nas s pet uzastopnih poena vraća u igru i s mini serijom od 7-0 dolazimo na 48:39, a nakon toga slijedi pet fantastičnih minuta Ante Tomića u kojima je ispremiješao francusku obranu ispod koša.

Vraćamo se u igru i na kraju utakmice imamo čak i Simonov šut za poravnanje, no trica ne ulazi i Francuzi zasluženo idu dalje.