Utorak, 27 srpnja, 2021
More

POPULARNE OBJAVE

Poraz kadetske reprezentacije od BiH na startu EP (VIDEO)

S obzirom na rejting naših mladih igrača rođenih 1998. i mlađih, do prije koji mjesec našu kadetsku reprezentaciju su mnogi svrstavali kao potencijalno iznenađenje. No, mnogi koji prate igru i formu te odabir i pripreme mladih hrvatskih igrača pribojavali su se rezultata koji nam je u prvoj utakmici priuštila najmlađa selekcija Hrvatske koja nastupa na Europskom prvenstvu.

Tako, već ova prva utakmica usmjerava momčad Stipe Bralića prema borbi za opstanak. Sad se možemo samo nadati da igranje sljedeće godine u Diviziji I neće doći u pitanje.

Hrvatska – BiH 64:65 (15:21, 31:40, 51:48)

Hrvatska: Uljarević 11 (7sk), Martinac -, Kalajžić 19 (7sk, 4as), Kotrulja 5, Prskalo, Sacvić 4 (6sk), Lazić 2, Čizmić 2, Bajo, Čolak 1, Buljević 8 (7sk), Ljubičić 12 (7sk)
    BiH: Campara, Zovko 3, Labus 7, Bojović -, Drežnjak -, Sikiraš 16 (8sk), Čerkezović -, Verlašević, Musa 18 (7sk, 5as), Jahić 2, Antunović 12 (7sk).

Nevjerojatnu su imali statistiku Bralićevi izabranici, ista najbolje oslikava našu igru. Pucali smo 80 puta na koš, prosječno dva puta u minuti, imali smo 23 skoka viška (53-30), ali smo i radili jednu grešku svakih 40-ak sekundi. S druge strane ekipa BiH koja je kasnije krenula sa pripremama, iako je igrala takoreći sa 6 igrača, uspjela je preokrenuti minus iz prve četvrtine i u finišu utakmice slaviti.

Naši su mladi reprezentativci nakon rezultatskog minusa odigrali dobro treću četvrtinu dobivši ju 20:8 za 51:48. Minutu do kraja imali smo +4 (64:60), Njegoš Sikiraš je 30 sekundi kasnije tricom smanjio na -1, da bi nakon minuta odmora Mate Kalajžić i Marko Prskalo izgubili lopte, a Amar Gegić postavio konačnih 65:64.

Dzanan Musa (18p, 7sk, 5as), Sikiraš (16p, 8sk) i nesuđeni reprezentativac Hrvatske Sandro Antunović (12p, 7sk) su bili najbolji u pobjedničkoj momčadi.

Još otprije se znamo, a s Hrvatskom smo igrali i dvije utakmice u pripremnom periodu koje smo izgubili. Pojačali smo obranu, znali smo da ce nam Kalajžić praviti probleme ako ga upustimo u sredinu, tako da smo na njega najviše obraćali pažnju. Na kraju smo uspjeli i to je to  – rekao nam je Antunović.

Bez obzira na poseban tretman, Kalajžić je s 19 poena, 7 skokova i 4 asistencije bio najbolji naš igrač, Rudešovac Krešimir Ljubičić je upisao 12 koševa uz 7sokova, skoro kao i Karlo Uljarević (11p, 7sk) iz Osječkog sokola.

Danas u 17 sati igramo protiv domaćina Latvije, vjerojatno uz Streaming o kojemu ćete preko naše Facebook stranice biti na vrijeme informirani.