Eurokup: Porazi Gjergje i Perasovića, odličan Stojić

Hrvatski treneri nisu imali uspješan dan u četvrtom kolu Eurocupa. Dario Gjergja je sa svojim Oostendeom gostovao u poljskoj kod Zielone Gore, gdje je uvjerljivo poražen sa 85:61.

Kod Poljaka je briljirao Portorikanac Walter Hodge, ubacivši 22 poena i dodavši šest asista. Mario Stojić je sa 16 koševa i po dva skoka i dodavanja bio najbolji pojedinac u poraženoj momčadi.

Valencia Velimira Perasovića ubilježila je prvi ovosezonski europski poraz. U njemačkom Würzburgu sa 89:82 porazio ih je domaći s.Oliver Baskets. Domaćine je do pobjede sa 21 ubačajem predvodio Jimmy McKinney, a Rafa Martinez je ubacio 20 kod Valencije.

Fran Pilepić i Šime Špralja ostvarili su solidne brojke s obzirom na minutažu u pobjedama svojih momčadi. Pilepić je ubacio osam koševa za 17 minuta provedenih na parketu u pobjedi svog Bilbaa nad Lukoil Academikom od 82:60, dok je Zadranin Šime Špralja u pobjedi Trefla nad Donetskom 77:67 sudjelovao 18 minuta, ubacivši pritom 11 poena, uz tri uhvaćene lopte.

Marka Banića nije bilo u sastavu momčadi Unicsa, koji su 82:73 bili bolji od Panioniosa. Odličnu igru u ruskoj momčadi pružili su Vougioukas sa 17 poena, 10 skokova i sedam dodavanja, te Chatman kojem su po jedan skok i asistencija nedostajali do triple-double učinka (12 poena, 9 sk, 9 as). Nikos Pappas je ubacio 34 za Panionios, što mu je donijelo naslov najboljeg strijelca kola, ali i MVP-a kola s ukupnom valorizacijom 44.

U Ciboninoj skupini G Spartak je pobjedom u Njemačkoj kod Ulma osigurao prolaz u drugi krug natjecanja, uz Mavrokefalidisovih 19 koševa.

Najefikasniju utakmicu ponovno su odigrali Banco di Sardegna i Crvena Zvezda. Ovoga puta igralo se na Sardiniji, a završilo je pobjedom gostiju 94:97. Crveno-bele je do pobjede vodio DeMarcus Nelson s 20 ubačaja, dok je iskusni Travis Diener za momčad iz Sassarija ubacio 17.