“Potop” Hrvatske na turniru u Strasbourgu

Hrvatska reprezentacija je doživjela pravi potop od Francuske na turniru u Strasbourgu, tih 32 poena minusa je nakon -33 i -32 protiv SAD na Olimpijskim igrama u Barceloni najteži poraz u odigrane 401 utakmice naše najbolje vrste.

A moglo je biti i puno gore jer su Francuzi na poluvremenu već imali 29 koševa prednosti, a u 25. minuti su vodili 62:26. Na našu sreću u sljedećih 15 minuta smo postigli 34 poena tako da smo izbjegli još veću blamažu.

Francuska – Hrvatska 92:60 (28:14, 51:22, 72:44)

Francuska: Batum 4, Petro 15, Kahudi 6, Parker 13 (4as), F. Pietrus, De Colo 10, Diaw 11, Ajinca 7 (6sk), Gelabale 10, Fouriner 4, Lauvergne 8, Heurtel 4 (7as).

Hrvatska: Tomić 6, Andrić, Draper 4, Bogdanović 13, Rudež 7, Ukić 18, Simon 2 (8sk), Markota 4, A. Delaš 2, Žorić 4, D. Planinić, M.Delaš.

Francuzi predvođeni Tonyjem Parkerom i Borisom Diawom odmah na startu su napravili veliku prednost (11:2) koju su do polovice treće četvrtine konstantno povećavali.

Igrači Jasmina Repeše igrali su loše u obrani, a ništa nisu bili bolji niti u napadu. Uspjeli su u cijeloj utakmici upisati tek šest asistencija za razliku od protivnika koji ih je imao 22.

Johan Petro je ubacio 15, Parker je dodao 13, Diaw 11, a dvoznamenkasti su bili i Nando de Colo te Mickael Gelabale s po 10 poena.

U našoj momčadi, za koju nije igrao Marko Tomas, Roko Leni Ukić je postigao 18, Bojan Bogdanović 13 dok je uvjerljivo najviše skokova ostvario Krunoslav Simon (8). Danas u 15:30 igramo posljednju utakmicu na turniru protiv Njemačke, reprezentacije koju je jučer s 80:52 razbila Grčka.