Pregled 16. kola ABA lige

Ovog vikenda odigrano je 16. kolo regionalne lige. Cibona je u Mađarskoj preokretom u režiji Darija Šarića svladala Szolnoki dok je Cedevita, kako to Repeša kaže, laganim treningom odradila Zadar. Od “ekipa iz dijaspore”, Široki je porazom od Olimpije u Ljubljani prikovan na dno ljestvice s pobjedom zaostatka od Zadra i Szolnokija. U nastavku vam donosimo pregled ostalih “nehrvatskih”  susreta.

Radnički – Crvena Zvezda 73:78 (18:20; 35:39; 58:53)

Lešić 27 p, Kalinić 10 p ; Katić 15p, Nelson 14 p

Poslije vrlo izjednačenog prvog dijela, u drugom su inicijativu preuzeli domaćini. Sjajan je bio Sava Lešić, sve do 37. minute. Do tada je bio igrač utakmice, a i Radnički je imao plus osam i napad, kada promašiva tri od četiri slobodna bacanja i gubi jednu loptu.

Kad se na to nadovežu greške ostatka momčadi, a na drugoj strani imate raspoložene igrače poput Katića i Jenkinsa koji su serijom 9:1 u završnici prvo izjednačili na 72:72 i zatim u idućim napadima dokrajčili domaćine. Najbolji u redovima Zvezde bili su Katić s 15 i Nelson s 14 koševa dok je kod domaćina najistaknutiji pojedinac bio već spomenuti Lešić s 27 ubačaja.

Budućnost VOLI – MZT 87:79 ot(22:17; 37:32; 55:53; 70:70)

Vitkovac 20 p, Akindele 19 p ; Gečevski 22p, Čekovski 17 p

Podgoričani su upisali važnu pobjedu i napravili još jedan korak naprijed prema doigravanju. Za pobjedu su trebali raditi prekovremeno, iako rezultat iz 18. minute to nije sugerirao (37:21).

U drugom dijelu je došlo do opuštanja što su iskusni gosti brzo i iskoristili te se vratili u utakmicu. Aleksa Popović je propustio napad za pobjedu u regularnom vremenu, ali u produžetku su domaćini ipak pokazali više pa je dvoboj braće Šehović završio na strani Suada. Najbolji u redovima domaćina bili su Vitkovac s 20 i Akindele s 19 koševa dok je kod gostiju najbolji bio bivši Zadranin, Todor Gečevski, s 22 koša.

Igokea – Mega Vizura 83:80 (20:23; 37:37; 60:56)

Štemberger 16 p, Gordić 14 p ; Dangubić 18p, Radović 14 p

Igokea je teže od očekivanog uspjela slomiti žilave Smederevce i tako prekinula seriju od tri uzastopna poraza. Nisu se nikako uspijevali odlijepiti domaćini, tako da se igralo vrlo izjednačeno s mnogo preokreta u vodstvu.

U nastavku kada je gostujući trener zbog prigovora zaradio isključenje, a Igokea se malo odvojila, izgledalo je kao da je sve riješeno. No, gosti su još pružili malo otpora tako da su tek u završnici domaćini uspjeli slomiti mlade Smederevce.

Najbolji u redovima pobjednika bio je Siniša Štemberger sa 16 koševa, a podršku je imao u Nemanji Gordiću i Sergeriu Gipsonu koji su pridodali 14 poena. Kod gostiju je pak najefikasniji bio Nemanja Dangubić s 18 koševa, a dobar je bio i Nemanja Radović s 14 ubačaja.

Partizan – Krka 80:67 (23:18; 45:39; 69:53)

Kinsey 17 p, Bogdanović 15 p ; Klobučar 21p, Buljan 10 p

Pred 5500 tisuća gledatelja u Pioniru, Partizan je rutinski odradio Krku. Domaćini su iz četvrtine u četvrtinu poboljšavali igru u obrani tako da je i razlika s vremenom rasla.

Početkom posljednje četvrtine prednost je još malo narasla, Bogdanović i Musli odradili su još jednu mini seriju koja je definitivno riješila sve dvojbe za još jednu pobjedu Partizana i tako su ostali u utrci za doigravanje. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Tarence Kinsey sa 17 koševa. Priključili su mu se i Bogdanović s 14 te Musli s 12 poena. Kod gostiju je odličan pak bio Jaka Klobučar s 21 košem.