Pregled 18. kola ABA lige

Cibona je glavna u gradu, a Zadar je produžio agoniju sa šestim porazom u nizu od smederevske Mega Vizure. Cedeviti je očito nedostajalo Vitamina u borbi s Vukovima te su vrlo uvjerljivo poraženi u gradskom derbiju. Dobra je to vijest jer nakon dugo vremena imamo dvije momčadi u borbi za doigravanje. U nastavku možete vidjeti što se događalo u ostalim susretima.

Union Olimpija – Radnički 85:56 (24:14; 48:30; 68:40)

Gailius 20 p, Omič 14 p ; Brkić 13p, Marinović 12 p

Od samog početka utakmica je bila “jednosmjerna ulica”. Domaćini su preuzeli inicijativu te već u prvoj dionici stvorili dvoznamenkastu prednost. U nastavku susreta nije bilo opuštanja pa je prednost sve više rasla iz četvrtine u četvrtinu.

Drugo poluvrijeme bilo je rutinsko odrađivanje posla pa su Zmajčeki mirno utakmicu priveli kraju. Važna pobjeda kojom su se odmakli u mirnije vode, na sredinu tablice. Gailius se istaknuo kod pobjednika s 20 ubačaja, a dobar je bio i Omič s 14. Kod gostiju je pak najefikasniji bio Brkić s 13 ubačaja.

Szolnoki Olaj – Crvena Zvezda 72:77 (20:20; 37:35; 61:51)

Vojvoda 18 p, Warren 13 p ; Jenkins 19p, Nelson 16 p

Zvezda je teško izborenom pobjedom u Mađarskoj sačuvala prvo mjesto. Prvo poluvrijeme proteklo je vrlo izjednačeno, igralo se koš za košem i momčadi su se povremeno izmjenjivale u vodstvu. U nastavku pak druga priča.

Treću četvrtinu odlično su odigrali domaćini stvorivši čak dvoznamenkastu prednost (61:51), no u posljednjoj četvrtini gosti se bude i rade preokret na krilimi američkog dvojca JenkinsNelson koji donose Zvezdi vodstvo u završnici koje na kraju nisu ispustili.

Odličnu utakmicu su kod gostiju odigrali Jenkins s 19 i Nelson sa 16 koševa. Pomogao im je i Radenović s 13, a od toga su neki bili u važnim trenucima. Kod Mađara se pak istaknuo Vojvoda s 18 koševa, a podršku je imao u Warrenu koji je pridodao 13.

Igokea – Krka 83:74 (18:13; 42:29; 69:58)

Gordić 21 p, Nikolić 16 p ; Booker 14p, Klobučar 13 p

Igokea je laganom pobjedom nad Krkom održala nadu za doigravanjem s novim trenerom na klupi. Vlada Jovanović je izgleda uspio probuditi svoju momčad u malo vremena i mogli smo gledati drugačiju Igokeu, sličniju onoj koju smo gledali prošle sezone.

Igokea je prednost stvorila u prvom dijelu, što je u konačnici i presudilo, pogotovo u drugoj četvrtini kada su se razigrali i stvorili dvoznamenkastu prednost s kojom su i otišli na odmor.

U nastavku su se probudili gosti, no ni Igokea nije posustajala u napadačkom dijelu pa je treća četvrtina odigrana bez obrana (27:29). Nije došlo do opuštanja kod domaćina pa su mirno utakmicu priveli kraju bez većih problema.

Odličan je bio Gordić s 21 poenom kod Igokee, a također je solidnu utakmicu odigrao Nikolić ubacivši 16. Kod Slovenaca je najbolji bio Booker s 14, a dobri su bili Klobučar i Omič (oba po 13).

Budućnost Voli – Široki 85:68 (27:23; 47:33; 70:51)

Šehović 23 p, Akindele 14 p ; Buva 19p, Young 12 p

Široki nije uspio pomoći Ciboni. Osim što im se oporavio Ćapin, Podgoričani su uvjerljivom pobjedom u Morači ostali za petama Ciboni i Partizanu (utakmica manje) dok je Široki i ove sezone osuđen na borbu za opstanak.

Što se tiče Širokog, rezultatski aktivni su bili samo u prvoj četvrtini. Zatim je uslijedio veliki pad u igri, a na drugoj strani “raspištoljio” se Šehović koji je punio koš gostiju kad je to poželio.

Nakon što su stvorili veliko vodstvo, koje nisu ispuštali nego povećavali konstantno, iskusna momčad poput Budućnosti rutinski je odradila ostatak susreta. Šehović je zaključio utakmicu s 21 poenom, a dobar je bio i tamnoputi centar Akindele s 14 koševa. Kod Širokog je pak odličan bio Buva s 19 koševa i 11 skokova, a solidnu pomoć imao je u Youngu koji je postigao 12.

Ostali rezultati 18. kola ABA lige:

Cedevita – Cibona 67:85 (Smith 22p, Ramljak 10p; Blassingame 24p, Siriščević 16p)

Mega Vizura – Zadar 91:75 (Micić 18p, Varda 15p ; Ramljak 18p, Šutalo 12p)