Pregled 21. kola ABA lige

Košarkaši Cedevite i Cibone ovog su vikenda bili uspješni i zadržali su se na pozicijama koje ih vode u doigravanje. Zadrani su pak poraženi u Skopju od MZT-a zadržavši se tako na dnu tablice zajedno sa Širokim. U nastavku donosimo pregled zbivanja s ostalih parketa.

Szolnoki Olaj – Igokea 79:72 (18:18; 32:34; 56:56)

Vojvoda 28 p, Holiday 12 p ; Gordić 17p, Štemberger 17 p

Košarkaši Igokee ovim su porazom pomogli Ciboni, odnosno kompromitirali su svoje izglede za doigravanjem lošom utakmicom u Mađarskoj. Prva četvrtina je protekla vrlo izjednačeno, uglavnom se igralo koš za košem, no u drugoj dionici gosti su odigrali nešto bolje u obrani i došli do nekih laganih poena te su na odmor otišli s plusom od pet poena.

U nastavku se bude gosti, tako da se utakmica može podijeliti u dva dijela u kojem je Igokea bila bolja u prvom, a Szolnoki u drugom s kojim je došao do pobjede. Nadoknadili su zaostatak na krilima sjajnog Vojvode koji je praktički sam vukao Mađare tijekom cijelog susreta i u posljednjim minutama ključnim koševima donio važnu pobjedu domaćinima kojom su se odmakli od dna tablice. Na kraju je završio s 28 poena.

Široki – Mega Vizura 72:86 (13:24; 33:43; 51:63)

Opačak 15 p, Vragović 12 p ; Avramović 21p, Jokić 17 p

Malo tko je uspio razbiti Široki na Pecari otkada se igra regionalna liga, a to je pošlo za rukom Mega Vizuri.Smederevci su odigrali vrhunsku utakmicu i očitali jednu pravu malu košarkašku lekciju Širokom. Iako su na samom početku ostali bez dvojice standardnih igrača iz petorke, Micića i Dangubića, to ih nije spriječilo da ostvare pobjedu. Micić je, inače, napustio igru zbog nezgodnog i nimalo oku gledljivog pada i udarca glavom. Važno je napomenuti pljesak 2500 ljudi u Pecari nakon što je Micić pomaknuo glavom.

Da se vratimo košarci, domaćini su vrlo loše otvorili susret s mlakom obranom i forsiranjem individualnih akcija bez kreiranog šuta. Smederevci su to iskoristili i vrlo lako stvorili dvoznamenkastu prednost, većinom laganim koševima. Domaćine je još “na životu” održavao Ivan Opačak koji je u prvom poluvremenu postigao čak 13 od svojih 15 poena ukupno.

U drugom dijelu je i on stao, a gosti su počeli pogađati neke teške vanjske šuteve pa je prednost u četvrtoj dionici porasla i do plus 21. Na kraju su domaćini uspjeli nešto smanjiti razliku na prihvatljivijih minus 14. Mega Vizura je ušla u vrlo dobru formu i već s prikazanim igrama pravi je ovosezonski hit lige.

Union Olimpija- Budućnost Voli 69:73 (10:16; 26:32; 43:51)

Omić 14 p, Murić 12 p ; Ivanović 28p, Vitkovac 17 p

Dobro su gosti ušli u susret. Nakon početnih nervoznih minuta, Podgoričani su uspjeli doći do prvog osjetnijeg vodstva (16:9), no vratili su se Slovenci i bili u egalu do završnice poluvremena kada se gosti ponovno malo odvajaju inspiracijom Vitkovca.

U samo dvije minute igre drugog dijela gosti vrlo brzo dolaze do plus 12 zahvaljujući sjajnoj suradnji Akindelea i Šehovića. Održavali su Podgoričani dvoznamenkasto vodstvo bez većih poteškoća sve do zadnje dvije minute susreta.

Tada Murić i Omić smanjuju na minus četiri, ali na tome je i stalo. Akindele je blokirao u idućem napadu te Vitkovac šutom za dva donosi mir gostima koji su tako novom pobjedom i dalje ostali u igri za doigravanje.

Ostali rezultati 21. kola ABA lige:

Radnički – Cedevita 61:78 (Brkić 16p, Marinović 12p; Nurkić 16p, Smith 16p)

Cibona – Krka 55:57 (Rozić 27p, Šarić 20p ; Murić 19p, Lapornik 16p)

Crvena zvezda – Partizan 63:57 (Blažić 19p, Jenkins 11p ; Kinsey 13p, Tepić 12p)

MZT – Zadar 78:69 (Marinković 15p, Gečevski 12p; Lyons 17p, Šutalo 15p)