Petak, 26 studenoga, 2021
More

    POPULARNE OBJAVE

    Pregled nastupa hrvatskih košarkašica u europskim ligama

    Nakon kratke stanke zbog reprezentativnih obveza naše košarkašice vratile su se klupskim obvezama. Tjedan za nama donio je brojne zanimljive dvoboje na europskim parketima. U Slovačkoj je odigran hrvatski derbi između Ružomberoka Patricie Bure i Piestanskih Cajky Matee Tadić, a više razloga za zadovoljstvo imala je Bura čija  je ekipa odnjela pobjedu u ovom dvoboju rezultatom 58-48.

    - Advertisement -

    Od četiri naše predstavnice u Italiji  pobjedu je ostvarila samo Nina Premasunac koja je sa svojom La Molisanom Campobasso slavila protiv aktualnog prvaka Umana Reyer Venezie 74:71, dok su Akronos Moncalieri Lee Miletić, Virtus Segafredo Bologna Ivane Dojkić, te Broni Mie Mašić i Nine Dedić upisali poraze. U ekipi Bronia došlo je i do kadrovskih promjena – Mia Mašić novo je pojačanje talijanskog prvoligaša, i zamjena za još jednu našu reprezentativku Klaudiu Perišu koja nakon raskida ugovora više nije članica Bronia.

    Na drugoligaškim terenima ponovno je najbolja bila Lana Pačkovski koju je jedan skok dijelio od double – double učinka u gostujučoj pobjedi njenog MEP Pellegrini Alpa protiv Valbrune Bolzano 56-62, evo kompletnog pregleda:

    ITALIJA (7. kolo)

    Dinamo Sassari – Akronos Moncalieri 88:74

    • Lea Miletić (Akronos Moncalieri)- 33:03 min. (11 sk, 4 ol, 6 il, val.10)- 12p (2P 4-8, 3P 0-3, SB 4-6)

    La Molisana Campobasso – Umana Reyer Venezia 74:71

    • Nina Premasunac (La Molisana Campobasso)- 15:47 (5 sk, 2 as, 2 blk, 1 ol, 2 il, val.12)- 8p (2P 4-6)

    Virtus Segafredo Bologna – Passalacqua Ragusa 70:83

    • Ivana Dojkić (Virtus Segafredo Bologna)- 24:34 min. (2 sk, 3 as, 2 blk, 2 ol, 4 il, val.4)- 10p (2P 3-5, 3P 1-4, SB 1-2)

    Fila San Martino di Lupari – PF Broni  84:75

    • Nina Dedić (PF Broni)- 29:41 min. (10 sk, 1 ol, 1 il, val.13)- 14p (2P 6-12, 3P 0-1, SB 2-5)
    • Mia Mašić (PF Btoni)- 22:28 min. (3 sk, 3 il, val.6)- 12p (2P 3-4, 3P 3-4)

    SLOVAČKA (Naknadno odigrana utakmica 7. kola i 9. kolo)

    7, kolo

    MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 58:48

    • Patricia Bura (MBK Ružomberok)- 33:25 min. (12 ak, 2 as, 2 ol, 2 il, 1 blk, val.16)- 8p (2P 4-10)
    • Matea Tadić (Piešťanské Čajky)- 37:25 min. (6 sk, 3 as, 10 il, 2 ol, val.1)- 8p (2P 2-4, 3P 1-5, SB 1-2)

    9. kolo

    MBK Ružomberok – BK Slovan Bratislava 105:34

    • Patricia Bura (MBK Ružomberok)- 12:14 min. (7 sk, 2 ol, val.20)- 10p (2P 4-4, SB 2-2)

    Piešťanské Čajky – UMB Banska Bystrica 96:34

    • Matea Tadić (Piešťanské Čajky)- 14:42 min. (4 ak, 6as, 2 ol, 1 blk, val.22)- 10p (2P 2-2, 3P 2-3)

    FRANCUSKA (7. kolo)

    Roche Vendee – UFAB Angers 74:76

    • Iva Slonjšak (UFAB Angers)- 33:18 min. (3 sk, 3 ol, 5 ili , val.4)- 9p (2P 1-4, 3P 2-4, SB 1-2)

    TURSKA (5. kolo)

    Galatasaray – Antalya 07  72:45

    • Luca Ivanković (Antalya 07)- 26:49 min. (8 sk, 3 il, val.4)- 6p (2P 2-6, 3P 0-3, SB 2-2)

    POLJSKA (7.kolo)

    GTK Gdynia – Arka Gdynia 60-91

    • Ana-Marija Begić (Arka Gdynia)- 18:06 min. (11 sk, 2 as, val.9)- 4p (2P 2-4, 3P 0-2, SB 0-4)

    ŠPANJOLSKA (9. kolo)

    SPAR Girona – IDK Euskotren 80:70

    • Andrijana Cvitković (IDK Euskotren)- 18 min. (9 sk, 1 il, val. 11)- 9p (2P 4-7, 3P 0-2, SB 1-2)

    Tenerife – Bembibre PD 53:59

    • Ivana Tikvić (Tenerife)- 26 min. (11 sk, 2 ol, 4 il, val.8)- 6p (2P 3-9, SB 0-1)
      AUSTRIJA  (5. kolo)

    AUSTRIJA (5. kolo)

    KOŠ Celovec – UBI Graz 40:78

    • Nika Čić (UBI Graz)- 18:11 min. (5 sk, 1 as, 2 il, val.9)- 9p (2P 2-2, 3P 1-3, SB 2-4)

    VELIKA BRITANIJA (7. kolo)

    Nottingham Wildcats Newcastle Eagles 62:64

    • Dora Čipčić (Newcastle Eagles)- 16:30 min. (5 sk, val.10)- 6p (2P 2-3, SB 2-2)

    ŠVEDSKA (9. kolo)

    Alvik Basket – Sodertalje 80:73

    • Tea Milardović (Alvik Basket)- 29 min. (3 sk, 3 as, 4 ol, 3 il, 2 blk, val.15)- 12p (2P 4-6, 3P 0-1, SB 4-4)

    ISLAND (8. kolo)

    Breidablik – Fjolnir 60-99

    • Iva Bošnjak (Fjolnir)- 23 min. (6 sk, 1 as, 1 ol, val.8)- 10p (2P 1-4. 3P 2-8, SB 2-2)

    ČEŠKA (8. kolo)

    SBŠ Ostrava – Slovanka MB 79:82

    • Josipa Silov (SBŠ Ostrava)- 31:39 min. (4 sk, 3 as, 3 ol, 5 il, val. 14)- 20p (2P 4-8, 3P 2-8, SB 6-8)

    PORTUGAL (8. kolo)

    União Sportiva – Cab Madeira 65:60

    • Jovana Mandić (CAB Madeira)- 36 min. (10 sk, 2 as, 2 blk, 4 ol, 4 il, val.16)- 14p (2P 4-10, 3P 2-6, SB 0-1)

    DRUGE LIGE

    ŠPANJOLSKA – LF Challenge (10. kolo)

    Celta Zorka – Oses Construcción Ardoi 63:61

    • Ivana Ujević (Oses Construcción Ardoi)- 25 min. (3 sk, 2 ol, 4 il, val.4)- 9p (2P 0-1, 3P 3-6)

    NB Paterna Hozono Global Jairis 53:71

    • Inja Butina (NB Paterna)- 18 min. (1 sk, 4 as, 1 ol, 1 il, val.4) 0P (2P 0-1)

    ITALIJA – Serie A2, grupa Sjever (7. kolo)

    Acciaierie Valbruna Bolzano – MEP Pellegrini Alpo 56:62

    • Lana Pačkovski (MEP Pellegrini Alpo)- 36: 33 min. (9 sk, 3 as, 1 ol, 2 il, val.15)- 13p (2P 1-6, 2P 3-9, SB 2-2)

    Grupa Jug

    Pallacanestro Vigarano – Halley Thunder Metalica 61:54

    • Karmen Čičić (Pallacanestro Vigarano)- nije igrala

    Foto: Nina Dedić u dvoboju sa Silviom Pastrello(11)/Marco Picozzi

     

    - Advertisement -

    NAJČITANIJE VIJESTI TJEDNA

    zadnje objave

    NE PROPUSTITE