Pregled prvog dana Svjetskog prvenstva U19

Što se tiče naše reprezentacije koja je nakon mučenja u prvom poluvremenu protiv Južne Koreje bila uvjerljiva u drugom i slavila pobjedu od 17 poena razlike, donosimo Vam pregled ostalih susreta igranih danas.

Skupina A: Očekivane pobjede Hrvatske i Španjolske

Većih iznenađenja u prvom kolu nije bilo. Španjolska je u našoj skupini A bila bolja od Kanade koja je na prvenstvo došla bez najboljeg igrača Andrewa Wigginsa. Španjolci su na poluvremenu imali šest poena razlike, ali je Kanada nadoknadila zaostatak u trećoj četvrtini pa se u posljednju dionicu ušlo rezultatom 54:54. Ipak, to je bilo sve od njih.

Španjolska je posljednju četvrtinu dobila s uvjerljivih 11 poena razlike, a do pobjede su došli na krilima Barceloninog Josepa Pereza koji je postigao 23 poena i uhvatio pet skokova te Edgara Viceda koji je zabio 17 koševa uz pet skokova. Kod Kanade su se istakli Tyler Ennis Mcintyre s 20 koševa te Trey Liles i Xavier Rathan Mayes s po 17 koševa dok je Liles imao i sedam skokova, a Mayes čak šest izgubljenih lopti. Spomenimo da je sutrašnji protivnik Hrvatske, reprezentacija Kanade.

Skupina B: Litva bolja od domaćina

Iznenađenje bilježimo u skupini B gdje je Iran ubilježio pobjedu protiv Argentine dok je Litva u neizvjesnom susretu slavila protiv domaćina, Češke. Iranci su nakon prve tri četvrtine imali nevjerojatnih 28 poena razlike, a Argentina je ublažila poraz u posljednjoj četvrtini koju je dobila s 14 poena razlike. Nezadrživ kod Iranaca bio je Sajjad Mashayekhi s 32 poena i devet skokova. Kod Argentine bolji od ostalih Matias Bernardini s 16 poena i četiri skoka.

Češka je nakon tri izjednačene četvrtine u posljednju dionicu ušla s dva poena razlike na kontu, ali Litva posljednji period dobiva s pet poena razlike i slavi pobjedu protiv snažnog domaćina. Marius Grigonis s 16 poena i tri skoka te Denis Krestinin s double double učinkom od 14 poena, 10 skokova i tri asistencije najbolji kod Litve dok je u redovima Češke, Martin Peterka zabio 21 koš uz šest skokova.

Skupina C: Uvjerljivi Australci i Srbi

U skupini C bilježimo dvije uvjerljive pobjede. Srbija je na krilima Nikole Milutinova koji je postigao 15 poena i uhvatio 5 skokova svladala Brazil kod kojih se najviše istakao Lucas Dias Silva s 19 koševa i šest skokova. Srbi su na poluvremenu imali 15 poena prednosti, a tu su prednost održavali do kraja i slavili rezultatom 65:50.

Australija je s 44 poena razlike deklasirala Senegal. Predvodio ih je Felix Kalau Von Hoffe s 16 poena i četiri skoka, a kod Senegala jedini dvoznamenkasti Pape Diatta s 24 poena i pet skokova.

Skupina D: Kina bolja od Rusije

Najvišu pobjedu dana bilježimo u skupini D gdje su SAD razbile Obalu Bjelokosti s čak 59 poena razlike i dozvolili im samo 29 postignutih poena na utakmici, od toga 17 u prvom, a 12 u drugom poluvremenu. Iz izjednačenog sastava SAD-a izdvajamo Justice Winslowa s 14 poena i sedam skokova dok u redovima poraženih nitko nije zabio dvoznamenkasti broj poena. Najviše, devet koševa uz pet skokova zabilježio je Dalen Traore.

Kina je u drugom susretu D skupine iznenadila Rusiju i slavila s dva poena razlike. Kinezi su stečenih šest poena prednosti iz prvog poluvremena uspješno održavali u drugom poluvremenu i slavili na krilima nezaustavljivog, 217 cm visokog centra Qi Zhoua koji je zabio 27 koševa, a skočio je čak 17 puta uz nevjerojatnih 9 blokada. Kod Rusa najbolji Rostislav Karenin s 14 poena.