Premijer liga: Šibenik bolji od Splita u dalmatinskom derbiju

Četvrto kolo Hrvatski Telekom Premijer lige na Baldekinu otvorili su košarkaši Šibenika i Splita. U dalmatinskom derbiju pobjedu je odnijela momčad Šibenika rezultatom 79:65. Šibenik je tako ostao neporažen, dok je Split doživio već drugi ovosezonski poraz.

Premijer liga, 4.kolo, 27.listopada

GKK Šibenik – KK Split 79:65 (21:19, 9:11,19:15, 30:20)
(statistika)

U utakmicu obje ekipe ulaze dosta nervozno te vrlo brzo ispunjavaju bonus. Šibenik u početku vuče mladi Krešimir Radovčić koji u prvoj četvrtini zabija deset poena. S druge strane, razigravač Splita Mike Scott koji je zabio prva četiri poena za goste vrlo brzo radi dvije osobne pogreške te mora na klupu. Cijelu prvu četvrtinu igra se koš za koš te nijedna ekipa ne uspijeva steći nešto osjetniju prednost. Domaćini završavaju prvu četvrtinu vodstvom 21:19.

Drugu četvrtinu Split otvara jako loše. Gosti su četiri napada zaredom završili izgubljenom loptom bez upućenog šuta prema košu. No, domaćini to ne iskorištavaju te Split ostaje u rezultatskom priključku. Jako nervozna igra i velik broj pogrešaka i izgubljenih lopti razlog su zbog kojeg je u drugoj četvrtini postignuto ukupno 20 poena, a tehničku pogrešku je zaradio trener domaćih Vladimir Anzulović. Na odmor se tako otišlo rezultatom 30:30.

Drugo poluvrijeme odlično otvara Bundović s osam svojih poena zaredom te vodi Šibenik na dotad najveću prednost na utakmici. Šibenik opet brzo ispunjava bonus, te Split održava priključak slobodnim bacanjima Najeva i Scotta. Split izgleda puno bolje kada je Scott na parketu te ih on svojih devet poena zaredom ponovno odvodi u prednost. S druge strane odgovara Mileković te Šibenik završava treću četvrtinu s vodstvom od četiri razlike.

Šibenik sjajno otvara posljednju četvrtinu te tricom Milekovića po prvi put na utakmici odlazi na dvoznamenkastu prednost. Splićani igraju jako lošu obranu, te domaćin nema problema u održavanju vodstva. Šibenik je u posljednjoj četvrtini ubacio čak šest trica te su mirno priveli utakmicu kraju za konačnih 79:65 i četvrtu ovosezonsku pobjedu u Premijer ligi.

Kod pobjedničke je momčadi najbolji bio Mileković koji je ubilježio 21 koš, Radovčić je dodao 15 uz pet asistencija, dok je goste predvodio Scott s 20 poena.