Premijer liga: Split uvjerljiv protiv oslabljenog Hermesa

Split je prvu domaću prvenstvenu utakmicu odigrao protiv zagrebačke Hermes Analitice. Iako je “Žutima” nedostajao kapetan Mateo Kedžo, taj se izostanak nije osjetio i gostima nisu ostavili ni trunke šanse u nedjeljnom poslijepodnevom susretu na Gripama.

Premijer liga, 3.kolo, 22.listopada

Split – Hermes Analitica  94:67 (23:15, 28:17, 33:20, 10:15)
(Statistika)

Sa samo deset igrača u rosteru Hermes nije imao nikakvih izgleda ni prije početka susreta. Utakmica je bila u izjednačenosti do tri minute prije kraja prve dionice, a tada kreće brzi vlak Splićana. Posebno je raspoložena bila vanjska linija domaćina te su u prvom dijelu imali sjajnih 7/14 za tri poena što ih je dovelo do velike prednosti na poluvremenu.

Otvaranje drugog dijela nam donosi veliku seriju domaćina (11-2) u samo dvije minute igre. Nakon toga se nastavio slobodan pad gostiju te su “Žuti” igrali i s puno atraktivnosti u igri. Preko kontri koje su se završavale pretežito zakucavanjima domaćini odlaze na ogromnih plus 39 nakon samo polovice treće četvrtine. Ivica Skelin daje priliku mladićima Vrgoču Vručiniću na početku posljednje dionice igre, no u četiri i pol minute igre petorka Splita ne postiže ni koša pa je hrvatski izbornik i trener Splita primoran zvati minutu odmora. Ipak je razlika bila prevelika te su Splićani upisali prvu pobjedu u svojoj drugoj ovosezonskoj utakmici dok je Hermesu ovo drugi poraz u trečem nastupu.

Pobjednike je predvodio današnji kapetan Henrik Širko s 15 poena dok su po 14 dodali FilipovićMarčinković. Ivan Svoboda s 17 te Marko Raič s 16 ubačaja bili su najistaknutiji pojedinci kod poražene ekipe.