Premijer liga: Zabok šokirao Split!

Sjajna utakmica u Zaboku. Domaćin je slavio protiv ABA ligaša. Split je poražen rezultatom 92:88 nakon dramatične završnice i odlične predstave Eyassua Workua. Imali su gosti tricu za pobjedu u zadnjem napadu, ali nisu bili precizni.

Odličan početak Zaboka. Žuti su u susret ušli s pristupom lako ćemo i to im se ubrzo obilo o glavu. Zabočani su bili vidno agresivniji. Govor tijela domaćih sugerirao je na početku da bi to mogla biti jednosmjerna ulica. Eyassu Worku bio je fantastičan te je bio motor ekipe iz Zagorja.

Bivši igrač Zadra je na kraju utrpao 29 poena, ali je stao u završnici susreta. Šuterska predstava domaćih bila je ključni detalj pa je rezultat nakon prvih deset minuta bio 27:14. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 49:37, a Ivica Skelin ne može biti zadovoljan jer nije očekivao da će veliku minutažu dobiti Ukić, Marčinković i Luković.

Splitska obrana bila je poprilično propusna s 49 poena na poluvremenu, a domaćini su imali sjajnu šutersku večer. Na drugoj strani je slučaj bio potpuno suprotan jer su praktički svi igrači Zaboka bili šuterski nastrojeni. Puno tranzicije i dobar ritam obilovao je utakmici s malo više poena, ali tempo su Žuti malo usporili u nastavku.

Žuti su uspjeli smanjiti zaostatak na minus šest u trećoj dionici, a na pet minuta prije kraja se vraćaju potpuno u egal. Toni Perković bio je šuterski raspoložen te je pomogao tricama donijeti vodstvo unatoč dobrim rolama Marića i Lukovića. Splićani su čak poveli s plus pet, ali su i to uspjeli prokockati ubrzo jer je na drugoj strani sjajno reagirao Črnjević koji je pogađao trice i lovio napadačke skokove u završnim minutama.

Upravo je Črnjević pogodio za 90:88 na 15 sekundi prije kraja. Split je iskoristio minutu odmora te je u posljednjem napadu tricu iz kuta za pobjedu promašio Toni Perković. Antonio Črnjević je s linije slobodnih bacanja postavio konačnih 92:88 za veliko slavlje Zabočana.