Prepelič, Diaw i društvo bolji od Cedevite

U petom kolu Eurokupa je zagrebačka Cedevita gostovala kod francuskog predstavnika Levalloisa. Cedevita je prije ove utakmice bila na omjeru 2-2, dok su Francuzi bili bez pobjede u dosadašnja četiri susreta.

Levallois Metropolitans – Cedevita 91:81 (16:23, 25:21, 21:16, 29:21)

Prepelič 21, Lesca 21, Ware 14 (9sk) – Nichols 19, Stipanović 15 (6sk), Krušlin 12

Cedevita je prva povela tricom Filipa Krušlina. Nakon toga je uslijedila izjednačena igra, sve do rezultata 7:4 u korist Cedevite. Tada na scenu stupa već spomenuti Krušlin, koji sa dvije uzastopne trice odvodi Cedevitu na osjetniju prednost od devet poena razlike, a košem Demetrisa Nicholsa na nešto više od tri minute prije kraja četvrtine Cedevita odlazi na plus 12. Francuzi su do kraja četvrtine uspjeli smanjiti zaostatak te je četvrtina završena razlikom od sedam poena.

Cedevita je ponovno uspjela povećati prednost na početku druge četvrtine, no potom se francuska momčad budi. Levallois prvo uspijeva izjednačiti rezultat, a onda i povesti prvi puta na utakmici. Do kraja poluvremena su “Vitamini” koševima Andrije Stipanovića i Džanana Muse ipak uspjeli opet povesti te otići na predah rezultatom 44:39.

Nakon predaha se nastavila izjednačena igra, a vrlo dobru igru je u tom periodu pružio slovenski reprezentativac Klemen Prepelič, koji je bio na već 17 poena na kraju treće četvrtine. U četvrtu četvrtinu se ušlo rezultatom 62:60.

U zadnjih deset minuta se nastavlja egal utakmica, a na 82:81 Boris Diaw zabija koš za 84:81, dok na drugoj strani Stipanović promašuje dva slobodna bacanja. Francuzi produbljuju seriju uspijevaju završiti utakmicu u svoju korist.

Jure Zdovc, trener Cedevite:

“Loše smo odigrali. Vidjelo se da nismo bili pravi. Sad što je razlog treba izanalizirat.i Oni su pogodili neke teške šuteve, a mi smo u napadu bili presebični a u obrani se nismo uključili u borbu… Definitivno smo zaslužili poraz. Šteta jer smo ovim porazom vratili korak-dva unazad, čak tri, ja bih rekao.”

Roko Ukić:

“Igrali smo loše obranu. Mislim da ovo nije ekipa koja ima talent da nam zabije 91 poen. Međutim, dogodi se, jedan loš dan u dobrom nizu i moramo se potruditi da na tome ostane jer nas čeka jako bitna utakmica (… Nedopustivo je da nas dobiju 10 razlike ako su nas već morali pobijediti. Na svu sreću imamo dovoljno vremena za ispraviti ovaj poraz.”