Borac tricama napunio Zrinjski

Borac iz Čačka nanio je treći poraz Zrinjskom. “Plemići” su nastavili s lošijim predstavama na gostovanjima. Borac je bio bolji od samog početka tek je praktički na poluvremenu riješio utakmicu. Zrinjski se u zadnjoj četvrtini malo približio, no Mostarci su uspjeli samo ublažiti poraz. Srpska momčad slavila je rezultatom 84:72.

Druga ABA liga, 5. kolo, 8. studeni:

Borac – Zrinjski 84:72 (25:17, 28:16, 17:15, 14:24)

(Đoković 19 – Ramljak 12, Ljujić 12, Brummit 12, Sokolović 11)

Borac je imao savršenu šutersku večer. Na kraju su završili s 55% (15/23) uspješnosti šuta za tri poena, a takve utakmice se rijetko kada gube. Do poluvremena domaća momčad stvorila je ugodnih plus 20 i tu su stvari već bile riješene. Zanimljivo, od igrača Borca koji su se upisali u strijelce, samo jedan od njih nije ubacio barem jednu tricu. Mostarci su se probudili u zadnjoj četvrtini, ali to ipak nije bilo dovoljno da ozbiljno ugroze protivnika koji je bez većih problema mirno priveo utakmicu kraju.

Borac je pokazao zavidnu momčadsku igru. O tome dovoljno govori podatak o 23 asistencije naspram devet asistencija Zrinjskog. “Plemići” u idućem kolu na Bijelom Brijegu dočekuju Lovćen iz Cetinja.

“Čestitam protivniku na pobjedi. Nismo imali energije, a protivnik je odlično šutirao. Tim šutom za tri poena su nas unakazili. U posljednjoj četvrtini smo ih iznenadili, ali bilo je kasno“ – kazao je nakon utakmice igrač Zrinjskog, Marko Ramljak