Previše crnih rupa Cibone, bodovi ostali u Podgorici

Danas je u Podgorici odigrano četvrto kolo regionalne lige. U sudaru crnogorske Budućnosti i zagrebačke Cibone bolja je bila prva momčad. Utakmica je obilovala serijama i jednih i drugih te niti jedna momčad nije imala konstantu u igri. Ipak više koncentracije u samoj završnici utakmice imali su domaći igrači te su zasluženo slavili.

Budućnost – Cibona 79:72 (19:11; 37:37; 61:55)

Budućnost: Sehovic 21, Mihailovic 4, Popovic M. 6, Subotić, Komatina, Vitkovac 8, Popović A. 7, Akindele 4, Ivanović N. 3, Ivanov, Ćapin 9, Coleman 17

Cibona: Kus, Planinić 6, Balssingame 2, Šarić 21 ( 7s, 3uk), Rozić, Jagodić-Kuridža, Junaković 2, Janning 16, Strawberry 9, Žižić 16, Arapović, Gabrić

Podgoričani su bolje ušli u utakmicu te su nakon minute igre imali vodstvo od pet koševa. Uozbiljila se Cibona i ozbiljnije zaigrala u nastavku, a u napadu je dominirao Andrija Žižić koji je sa sedam koševa na otvaranju držao Vukove u igri. Obje ekipe su bile neefikasne izvana, a dvije minute prije kraja prve dionice indisponiranog Jarela Blassingamea zamijenio je Martin Junaković. Izgubila se malo Cibona u završnom dijelu prve četvrtine koja je završila 19:11 za domaćine.

Zanimljivo je spomenuti kako je Aleksandar Ćapin imao čak šest asistencija nakon prve četvrtine, a od jedanaest koševa zagrebačke momčadi, splitski centar je postigao devet.

Iako je trener Neven Spahija dosta rotirao pomaka na bolje u igri nije bilo, Cibona je igrala loše u obrani, a u napadu i kada bi došla u dobru situaciju nije uspjela biti precizna. Ipak drugi ulazak Šarića probudio je Cibonu, mladi Šibenčanin vezao je šest poena, a nakon dobre obrane Darry Strawberry je iz kontranapada položio uz faul. Serija Vukova zaustavila se na 9:0, semafor je svjetlio 23:22 za Budućnost.

Nastavila je Cibona s odličnom igrom, a obol je dao i Matt Janning s dvije trice. Nažalost po Vukove dvije završne minute oblježene dekoncentracijom rezultirale su serijom 8:0 Budućnosti za izjednačenje 37:37, s koliko se i otišlo na veliki odmor.

Budućnost se konsolidirala u svlačionici i nastavila tamo gdje je stala prije poluvremena. Serijom 6:0 na otvaranju treće dionice stekli su lijepo vodstvo, točnije 45:39. Velike nerede pravio je Will Coleman u napadu ispod obruča i održavao prednost Budućnosti koja je nakon samo četiri minute potrošila bonus.

Opet je Šarić bio pokretač za Vukove, a ulascima Darka Planinića i Davora Kusa podigla se i igra u obrani. Tri minute prije kraja treće dionice Šibenčanin je dobio četvrti faul pa ga je u igri zamijenio Marko Jagodić-Kuridža. Budućnost je to iskoristila i s dvije trice Šehovića domaći su pobjegli na osam razlike, konačni rezultat treće četvrtine bio je 61:55.

Posljednji period igre otvoren je s dvije trice Marka Popovića i domaći su bili na velikih dvanaest razlike. I po treći put Dario Šarić je pokušao vratiti Cibonu u igru, prvo je stavio tricu, a zatim i dobro reagirao u obrani. Polaganjem se nadovezao Matt Janning za seriju od 5:0. Cibona je imala priliku u zadnjim minutama doći na samo minus tri, ali je Junaković loše reagirao u kontranapadu i izgubio loptu.

Budućnost je sigurno privela utakmicu kraju. Bili su precizni s linije za slobodna bacanja, a Cibona nije uspjela još jednom stići i prestići vodstvo domaće momčadi.

Valja naglasiti odličnu all-around utakmicu Darija Šarića koji je ubilježio 21 koš, 7 skokova, 2 asistencije i tri ukradene lopte. U sljedećem kolu Cibona na domaćem parketu igra protiv Cedevite dok Budućnost gostuje kod Širokog.