Pripreme: Brođani uvjerljivi u slavonskom dvoboju

Točno četiri mjeseca nakon posljednje službene utakmice protiv Gorice, u kojoj su izborili ostanak u A1 ligi, košarkaši Slavonskog Broda večeras su imali prvu provjeru uoči početka nove prvoligaške sezone. Gost Vijuša bila je mlada momčad A2 ligaša Osječkog sokola koja nije uspjela pružiti značajniji otpor kvalitetnijem prvoligašu.

Slavonski Brod – Osječki sokol 95:63 (30:12, 53:21, 79:43)

Slavonski Brod: Ćubela 26, Kljaić 7, Vučić 9, Krstanović 10, Blažević 6, Čelebija 16, Šamija 2, Karlović 3, Jukić 3, Cvitanović 13.

Osječki sokol: Škrinjarić 14, Horvat, Ostojić, Radojčić 2, Došen 2, Hofmann 8, Boras 2, Šarić 9, Šapina 6, Fančović 9, Ćosić 9, Kovač 2.

Razlika u kvaliteti između ove dvije momčadi bila je očigledna od samog početka dvoboja. Već u 6. minuti susreta Brođani su pobjegli na dvoznamenkastu prednost (19:7) koja je do poluvremena narasla na visokih plus 32 (53:31). I u nastavku nije bilo nikakvih promjena u odnosu snaga na parketu. Bez većeg otpora Osječana, Slavonski Brod je u 28. minuti poveo 74:32, da bi do kraja Sokolovi ipak uspjeli donekle ublažiti ovaj visoki poraz.

Brođani su u ovom susretu nastupili bez ozlijeđenog Petra Živkovića i Tina Šebalja koji se s kadetskom momčadi Cibone priprema za nastup u kupu „Dražen Petrović“, a brodski trener Ivica Burić nakon utakmice je izjavio da je zadovoljan premijernim nastupom svoje momčadi s obzirom da su kasno ušli u pripremni period.

Najefikasniji u momčadi Slavonskog Broda bio je Ivan Ćubela s 26 koševa. Bruno Čelebija je ubacio 16, Ivica Cvitanović 13, a Stipe Krstanović 10 poena. Kod Osječkog sokola najbolji dojam ostavio je Filip Škrinjarić s 14 koševa.

Sljedeće pripremne utakmice Slavonski Brod će igrati tijekom vikenda u Banja Luci, gdje će sudjelovati na Turniru prijateljstva u konkurenciji domaćina SKK Student, tuzlanske Slobode i Zrinjskog iz Mostara.