Prva liga: Grafičar upisao prvu pobjedu protiv Istraunija

Grafičar je u trećem kolu Prve lige upisao svoju prvu pobjedu. Na krilima Matije i Marija Novaka porazili su Istrauni na domaćem terenu.

Prva liga, 3. kolo, 28. listopad
Grafičar – Istrauni 103:93 (29:27, 24:23, 25:20, 25:23)

Grafičar: Nakić, Novak Mat. 22, Štefan 17, Novak Mar. 20 (5 sk, 7as), Novak Man. 7, Hatlak, Dijanušić, Stjepić, Hrešć, Prprović 10, Siladić, Poljak 27.
Istrauni: Bilanović 18, Andabaka 8, Milekić 24 (13sk), Šamija 20, Gligorović 5, Grašo, Milivojević 5, Kesedžić, Šljuka 6, Brzica, Šimović 7.

Nakon uvodnih pet minuta igre Istrauni je imao vodstvo od 10 razlike, a onda prvim izmjenama Grafičar počinje igrati bolje te nevjerojatnom serijom od 17-4 dobivaju prvu četvrtinu. Veliki posao je u tim trenutcima odradio Vilim Poljak. Druga dionica se igra koš za košem, a vodstvo se stalno izmjenjivalo. Ipak, domaćin uspijeva otići na odmor s prednošću od tri poena.

U nastavku utakmice ista priča. Ekipe su radile serije od pet-šest poena, ali nitko nije mogao prelomiti susret. Iako, čini se da je upravo treća četvrtina bila presudna koju je Grafičar dobio s pet razlike. To im je dalo da uoči posljednjih deset minuta imaju prednost od osam koševa. Zadnju četvrtinu je domaćin uhvatio momentum i u jednom trenutku vodio čak 17 razlike te je tu pitanje pobjednika bilo riješeno. Istrauni je do kraja smanjio razliku na pristojnih 10 poena.

Uzvrat u Puli će zasigurno također biti zanimljiv, a obje momčadi su sada na omjeru od jedne pobjede i dva poraza.