Prvaka još nema, Budućnost svladala Zvezdu te izborila četvrtu utakmicu

U trećoj finalnoj utakmici ABA lige u Morači je Budućnost dočekala Crvenu Zvezdu koja je tražila pobjedu za titulu, ali nije uspjela. Ekipa Dejana Milojevića bila je bolja rezultatom 75:71 te tako smanjila seriju na 1:2.

Iako je beogradska ekipa bila u prednosti nakon uvodnih deset minuta (15:19), do odlaska na odmor Podgoričani su preokrenuli preko Mitrovića i Della Vallea. Na poluvremenu je crnogorska momčad imala prednost 35:32.

Budućnost je serijom 10:0 krajem reće dionice bila u vodstvu, da bi Davidovac s druge strane smanjio zaostatak na 51:47. Dvoboj je razriješen tricom Della Vallea te potom sigurnim slobodnim bacanjima talijanskog košarkaša za konačnih 75:71.

Čak 36 slobodnjaka izvela je domaća ekipa te ubacila njih 30. Della Valle je ubacio 19, Nikolić i Jovanović po 11 poena. Zvezdi nije bio dovoljan Loyd s 19 ubačaja te 7 asistencija.

Četvrta utakmica na rasporedu je u ponedjeljak ponovno u Podgorici, a ona će dati i odgovor na pitanje: Vraća li se serija u Beograd ili Zvezda osvaja naslov s 1:3?

Cijelu statistiku možete pogledati ovdje.