Pula slavila protiv Istrauna

Košarkaši Pule 1981 lakše su od očekivanog došli do vrlo važne pobjede u borbi za ostanak u Prvoj ligi. U Puli su pali košarkaši Istrauna rezultatom 77:58. Presudno je bilo drugo poluvrijeme kada su domaćini napravili osjetnu prednost i mirno zaključili utakmicu.

Prva liga, 15. kolo, 3. ožujka

Pula 1981 – Istrauni 77:58 (17:17, 13:14, 22:17, 25:10)

(Marić 15, Rakić 14 – Šamija 19, Andabaka 11)

U prvom poluvremenu gledali smo jako izjednačenu utakmicu. Igralo se koš za koš te se nijedna ekipa nije uspjela ozbiljnije odlijepiti i preuzeti kontrolu nad utakmicom. Ipak, u drugom poluvremenu momčad domaćina ubacuje u brzinu više te furioznom posljednjom četvrtinom u kojoj su goste ostavili na deset postignutih poena dolazi do pobjede.

Kod pobjedničke momčadi najbolji je bio Mirko Marić s 15 poena i pet skokova. Goste je predvodio Dominik Šamija s 19 poena i pet skokova.

Momčad Pule tako se osvetila Istraunima za poraz 91:74 u četvrtom kolu.