Raspoloženi Tomić odveo Joventut do četvrtfinala Eurocupa

Joventut iz Badalone večeras je odigrao posljednju utakmicu TOP 16 faze Eurocupa protiv Nanterrea u Francuskoj te je slavljem 88:95 osigurao četvrtfinale ovog natjecanja, prvi puta nakon 2008. godine, u kojem će se susresti s talijanskom Virtus Bolognom (igraju se dvije utakmice).

Prva dionica bila je prilično izjednačena, a nevjerojatno raspoložen bio je hrvatski centar Ante Tomić koji je u uvodnih deset minuta ubacio čak 14 poena. Gosti iz predgrađa Barcelone u drugoj su četvrtini prešli u vodstvo, da bi pred kraj 3/4 otišli na visokih +14, čime su “osigurali” zalihe za sigurno slavlje i plasman u daljnju fazu Eurocupa.

Ante Tomić susret je zaključio s 18 poena (šut iz igre 9/12), 5 skokova i 3 asistencije, a u domaćim redovima istaknuo se Marcquise s 27 poena.

Dvoboji četvrtfinala Eurocupa bit će odigranim razdoblju od 23. do 31. ožujka ove godine.