Real i Barcelona opet bolji, aktualni prvaci na rubu ispadanja

U drugoj utakmici doigravanja, Real i Barcelona još jednom su bili uvjerljivi protiv svojih protivnika Olympiacosa i Galatasaraya.

Real Madrid – Olympiacos 82:77 (30:23; 53:44; 70:62)

Iako je bilo nešto napetije nego u prvoj utakmici, Real je opet bez većih poteškoća uspio svladati aktualne europske prvake i dovesti ih u tešku situaciju. Real je opet ušao bolje u utakmicu, a već u drugoj četvrtini imao je dvoznamenkastu prednost. Na početku treće četvrtine Grci su se uspjeli vratiti, došli su čak do 3 poena zaostatka. Real se nije uspio odvojiti praktički sve do posljednje minute, kada je uspio privesti utakmicu kraju.

Ioannis Bourousis svojoj je bivšoj momčadi ubacio 19 poena uz 10 skokova te tako ostvario double-double učinak. Opet je sjajan bio i Rudy Fernandez s 15 poena, 6 skokova i 3 ukradene lopte, a Sergio Llull je imao čak 7 asistencija. Grke je opet predvodio Vassilis Spanoulis, koji je ubacio 18 poena, ali je imao čak 4 izgubljene lopte. Podsjetimo se još da Dontaye Draper nije igrao zbog ozljede.

Real sada ima vodstvo 2:0 i priliku da završi ovu seriju početkom sljedećeg tjedna u gostima kod Olympiacosa i tako izbaci aktualne europske prvake i osveti im se za prošlogodišnje finale.

Barcelona – Galatasaray 84:63 (21:8; 43:25; 61:41)

U drugoj utakmici Barcelona je još jednom posramila turski Galatasaray i došla na korak do prolaska u polufinale. Barcelona je bolje otvorila utakmicu te imala prednost 11:6, na koju je nadovezala seriju 14:0 i već na kraju prve četvrtine dovela tursku momčad u tešku poziciju. Španjolci su imali dvoznamenkastu prednost i na poluvremenu, koju su uspješno održavali do kraja utakmice.

Kod Barcelone je najbolji bio Brad Oleson s 14 poena, bez ijednog promašaja na utakmici. Poen, odnosno dva poena manje imali su Alejandro Abrines i Marcelinho Huertas, a naš Ante Tomić je uz 11 poena i 8 skokova upisao i 2 asistencije. Koliko su Turci bili loši govori činjenica da im je najbolji igrač bio Henry Domercant s 11 poena.

Iako se u prvoj četvrtini ozljedio Juan Carlos Navarro, to Barceloni nije predstavljalo nikakav problem te je s lakoćom uzela vodstvo 2:0 u seriji, koju će vjerojatno i završiti u ponedjeljak u Istanbulu.