Real i Barcelona otvorili doigravanje uvjerljivim pobjedama

Dok u NBA-u čekamo doigravanje, ono je večeras započelo u Europi, točnije u Euroligi. Prve dvije utakmice odigrali su Barcelona protiv Galatasaraya te Real Madrid protiv Olympiacosa, a uvjerljive pobjede su odnijele obje španjolske momčadi.

Barcelona – Galatasaray 88:61 (14:21; 33:35; 59:49)

Turska momčad je ušla bolje u utakmicu, točnije serijom 0:9, a prednost su uspjeli zadržati i nakon prvih deset minuta igre. Međutim, Barcelona kao favorit u ovoj utakmici nije posustala i do poluvremena je bila na samo koš zaostatka, a Carlos Arroyo je zbog ozljede napustio utakmicu. U nastavku je uslijedio totalni preokret. Iako se činilo da ćemo gledati napetu utakmicu, Barcelona radi seriju od ogromnih 14:0 i u zadnji period ulazi s dvoznamenkastom prednošću, koju su do kraja utakmice samo povećavali.

Kod pobjednika je najbolji strijelac bio Boštjan Nachbar s 19 poena, ali u ostalim segmentima igre baš i nije upisao neke brojke. Dvoznamenkasti broj poena su još zabili Juan Carlos Navarro s 12, Brad Oleson i Jacob Pullen s 11 te naš Ante Tomić s 10 poena i čak 6 asistencija. Galatasarayu je najbolji bio Arroyo, iako je na poluvremenu napustio utakmicu.

Sljedeći ogled ovih momčadi igra se u četvrtak, također u Barceloni, a za sada je upitan nastup Arroya u toj utakmici.

Real Madrid – Olympiacos 88:71 (27:12; 48:41; 70:56)

U Madridu se igrala prva repriza prošlogodišnjeg finala. No, repriza samo po momčadima, ali ne i ishodu, jer Real je uspio uvjerljivo pobijediti aktualne europske prvake rezultatom 88:71. Madriđani su već na početku pokazali zube i nakon prvih deset minuta imali 15 poena prednosti. Međutim, Grke nije tako lako otpisati, pa su se vratili u utakmicu i čak je izjednačili, ali nisu uspjeli povesti. Kao i u utakmici Barcelone i Galatasaraya, Real je također u trećoj četvrtini napravio seriju (16:3) koja ih je odvela do nedostižne prednosti i mogli su samo privesti utakmicu kraju.

Real je predvodio Rudy Fernandez s 20 poena, 6 skokova, 5 asistencija i 3 ukradene lopte. Odličan je bio i Nikola Mirotić, koji je uz 15 poena upisao 6 skokova i 5 ukradenih lopti. Naš reprezentativac Dontaye Draper odigrao je samo 5 minuta, bez učinka. Olympiacosu je po tko zna koji put u ovoj sezoni najbolji bio Vassilis Spanoulis, s 18 poena i 5 asistencija.