Real Madrid se poigrao s Anadolu Efesom

Peto kolo Eurolige u Madridu otvorili se Real i Anadolu Efes Istanbul. U okršaju dvije do sada najbolje ekipe skupine B, očekivao se neizvjestan susret i prava košarkaška poslastica, a dobili smo rijetko viđeno razbijanje izabranika Oktay Mahmutija. Real je slavio rezultatom 103:57 i ostao neporažen, s uvjerljivim nastupima i nizom velikih pobjeda.

Real Madrid – Anadolu Efes Istanbul 103:57 (19:13; 47:23; 70:46)

Ioannis Bourousis 25p, Sergio Rodrigez 17p; Scotty Hopson 13p

Od samog početka igrači Reala su bolje ušli u utakmicu, izborili vodstvo i kontrolirali dvoboj, a prvi period završio je rezultatom 19:13. U drugom razdoblju počinje furiozna igra Reala i mogli smo vidjeti mnoštvo alley-oop dodavanja koji su digli publiku na noge. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 47:23.

I kada se nakon izjednačene treće dionice očekivalo da Real mirno privede susret kraju, ili eventualno igrači Efesa uljepšaju rezultat i smanje veliko vodstvo, dogodilo se nešto totalno suprotno. S velikih 33:11, Real je pregazio turskog predstavnika u zadnjih deset minuta i došao neočekivano velike pobjede.

Statistika samo potvrđuje dominaciju Reala kakva je viđena na terenu. Puno raspoloženiji u šutu, ogromna dominacija u skoku, asistencijama i izgubljenim loptama. Efes je za 40 minuta izveo tek tri bacanja što govori dovoljno o njihovoj agresivnosti i pristupu. Poraz od Reala na njihovom terenu nije sramota, ali ovakva dominacija i razlika zasigurno se pamti.

Teško je izdvojiti igrače Reala koji se su se istaknuli, bila je to briljanta partija cijele momčadi u kojoj je svaki pojedinac na terenu odlično odradio svoj posao. Sergio Rodrigez zabio je 17 poena i podijelio 11 asistencija, Ioannis Bourousis dodao 25 koševa i sedam skokova, Nikola Mirotić 14 poena, šest skokova i dvije ukradene lopte, a Jaycee Carroll 14 poena uz odličan šut za tri poena.

U gostujućoj ekipi najviše je postigao Scotty Hopson s 13 poena, a solidno je odigrao i Jamon Gordon sa šest. poena, pet skokova i šest asistencija.

Tri Hrvatska reprezentativca nastupila su u ovom dvoboju. Dontaye Draper za točno deset minuta postigao je pet poena i imao po jednu asistenciju ukradenu i izgubljenu loptu. Na drugoj strani Zoran Planinić je za 25 minuta provedenih na terenu postigao dva poena uz vrlo loš postotak šuta i četiri asistencije, ali i isto toliko izgubljenih lopti, dok je Stanko Barać odigrao nešto bolje s deset poena i četiri uhvaćena skoka.

U sljedećem kolu Real će na svom terenu ugostiti Žalgiris Kaunas, dok će Efes na gostovanje kod EA7 Emporio Armani Milana.