Real slavio u trileru

U fantastičnoj utakmici punoj preokreta Real je nadoknadio prvo deset poena u drugom poluvremenu, a onda i pet koševa zaostatka dvije minute do kraja utakmice i stigao do vodstva 1-0 u finalnoj seriji. Konačni rezultat je bio 76:72.

Bolje je Real otvorio utakmicu i već je nakon par minuta igre imao prednost od šest poena. Barcelona je solidno igrala u obrani, ali u napadu su bili iznimno usporeni, prve poene postigli su tek u petoj minuti igre. Dvije minute prije kraja prvog dijela imali su Madrižani najveću prednost, rezultat je tada bio 13:6, a s istom razlikom otišlo se na prvi odmor.

Druga dionica i drugačija Barcelona. Katalonci rade ogromnu seriju 18:2 i prebacuju prednost na svoju stranu. Cijela petorka je dobro reagirala, a posebno dobri su bili Sada i Oleson. Na velikih plus osam odlaze nakon trice Sade. Real se ne uspijeva konsolidirati i do kraja poluvremena su bili u deset koševa u zaostatku.

U nastavku se ponovila dobra igra Barce iz druge četvrtine, a dobroj igri u napadu priključio se i Juan Carlos Navarro. Šest minuta prije kraja treće dionice košem spomenutog beka šutera gosti odlaze na dvanaest poena razlike. Real se budi u finišu trećeg dijela igre i preko Rudyja Fernandeza spuštaju razliku na sedam poena. Četvrtinu završavaju ispod deset razlike, a na semaforu je u tom trenutku bilo 50:58 za Katalonce.

Pokušavao se Real tijekom prvih pet minuta zadnje četvrtine vratiti u igru, ali kada je Tomić ostao sam ispod koša i zakucao te vratio razliku ponovo na plus deset činilo se kako je utakmica riješena. Da je košarka sport u kojem su promjene rezultata lako moguće, uvjerili smo se još jedanput.

Real radi veliku seriju, točnije 10:0 i potpuno poravnava rezultat. Barca nije zabila niti jedan koš od zakucavanja Ante Tomića, ali ukazao se u pravom trenutku Navarro koji iznuđuje faul na trici, a potom i nakon skoka u obrani. Naravno zabija svih pet bacanja i donosi veliku prednost Barceloni.

Sergio Rodriguez je odigrao odličnu završnicu i sa šest poena vraća Real ponovo u igru. Nakon njegove trice rezultat je bio 71:72 za goste, a u sljedećem napadu Reyes pogađa ispod koša za vodstvo nakon dugo vremena. Barcelona gubi loptu, a na drugoj strani Rudy promašuje tricu za pobjedu, Reyes skače, a novi promašaj stiže od strane Lulla.

Barcelona je imala zadnji napad, Sada je povukao kontru završio između trojice Realovih igrača, a suci nisu sudili faul već loptu za Real iako je kontakt postojao. Uslijedilo je naguravanje na sredini terena koje su suci riješili minutom odmora.

Ante Tomić je zabio 6 poena i imao 6 skokova.

Real je obranio prednost domaćeg terena i slavio u prvoj utakmici. Sljedeća utakmica je na rasporedu u utorak u 21.00h također u Madridu. Serija se igra na tri dobivene utakmice.