Repeša: Najbitnije je da smo dobili

Danas u finalu završnice Kupa Krešimira Ćosića u 20 sati u Domu sportova susresti će se Cedevita i Zagreb. Mravi su u prvoj utakmici iznenadili favoriziranu Cibonu rezultatom 87:84, dok je Cedevita uvjerljivo svladala Zadrane sa 82:70.

Jučer nakon prve utakmice ste mogli pročitati što su rekli Danijel Jusup, Slaven Rimac i Ivan Novačić, dok vam danas donosimo izjave s utakmice Cedevite i Zadra.

Mislim da nismo odigrali dobru utakmicu, no ono što je najbitnije je da smo dobili. Odigrali smo dobru treću četvrtinu s energijom neophodnom u ovakvim utakmicama. U prvom poluvremenu smo bili u poluritmu u napadu i u obrani i samo nas je sjajan postotak šuta za tri poena držao u prednosti. Bez toga bi bilo puno teže. Imam veliku zamjerku za popuštanje u zadnjoj četvrtini. Došlo je do privatiziranja pojedinaca i puno nepameti. Svi su negdje žurili i htjeli dati neki koš. To je karakteristika igrača koji nisu dovoljno zreli i koji ne razmišljaju što ih čeka sutra. No, valjda se i to mora proći. Bitno je da smo dobili i da sutra igramo finale, rekao je Jasmin Repeša.

Na utakmice se osvrnuo i Luka Babić.

Ne mogu reći da smo odigrali jednu dobru utakmicu. Više je to bio plod dobre šuterske večeri. Ono na što nas je trener upozoravao, pristup, samo na momente je bio dobar, a u zadnjih pet-šest minuta nismo bili fokusirani. Mislim da je u prvoj polufinalnoj utakmici Zagreb dobio zasluženo. No, nama je svejedno protiv koga igramo. Moramo ući ozbiljno i sve je na nama.

Iskreno čestitam ekipi Cedevite na zasluženoj pobjedi. Susreli smo se s izuzetno raspoloženom ekipom, što se tiče šuterskog dijela. Pogodili su u prvom poluvremenu osam trica i možda smo i mi tu pomogli pasivnijom obranom gdje su oni došli do laganog protoka igre. Onog trenutka kad smo mi odigrali agresivnije i uspostavili protok lopte, imali smo dobru igru i bili ravnopravni u završnici, izjavio je Ivan Sunara, trener Zadra.

Cedevita je najbolja hrvatska momčad. Pripremali smo se dva dana i na početku je izgledalo dobro. No, Cedevita je svaku našu malu pogrešku iskoristila za neku kontru i polukontru. Mogu im samo čestitati na pobjedi i želim im svu sreću do kraja, za kraj je rekao Ive Ivanov.

Finale je na rasporedu večeras u 20 sati.