Ribola Kaštela slavila u Ludbregu

Košarkaši Ribola Kaštela slavili su na gostovanju u Ludbregu rezultatom 63:76. Domaći Grafičar pružio je odličan otpor, posebno u prvom poluvremenu, a gosti su se morali jako dobro pomučiti da dođu do pobjede.

[rezultat id=742]

Ribola Kaštela bolje je krenula u susret te su imali i desetak poena prednosti u prvom periodu, Grafičar se ne predaje i do kraja četvrtine dolazi na samo minus dva. Domaćini nastavljaju dobrom igrom, možda i najboljom u dosadašnjem dijelu kvalifikacija. To im je donijelo, pomalo iznenađujuće, vodstvo od dva poena razlike na poluvremenu.

Trener Ribola Kaštela, Stipe Bralić imao je što reći svojim igračima na poluvremenu, a to što im je rekao očito je urodilo plodom jer su treću četvrtinu dobili rezultatom 26:4 i tu je susret bio riješen. Grafičar je posljednji period dobio s 16:9, ali to je bilo dovoljno samo da se ublaži poraz no unatoč tome, domaćih oko 300 navijača moglo je vidjeti dobru igru svojih ljubimaca.

Goste su do pobjede predvodili Sven Smajlagić s 21 poenom, ali za to je potrošio čak 27 lopti. Najbolji igrač susreta bio je Dragan Bender s 18 koševa, 17 skokova te po tri asistencije i blokade. Kod domaćina Vilim Poljak 11 poena, pet asistencija i skokova dok je Manuel Novak također postigao 11 koševa uz tri skoka i čak četiri osvojene lopte.