Riječani iskoristili odsutstvo Vrkića, upisali četvrtu pobjedu

U šestom kolu A1 lige Kvarner je ugostio Šibenik, koji je došao bez svog glavnog strijelca Zorana Vrkića. Riječani su iskoristili nedostatak gostiju te su slavili 99:85.

Kvarner 2010 – Šibenik 99:85 (18:23; 53:41; 77:60)

Kvarner 2010: Veljačić 15, Jambrović 2, Stipčić 8, Valentin 2, Kučan 1, Cinac 23, Miličević 7, Konjević 15, Čakarun 12, Štemberger 12, Šamanić 2.

Šibenik: Kalpić 10, Marciuš 6, Radovčić 1, Blaće 21, Badžim 8, Petani 12, Bašić 13, Andabak, Španja, Mišić 6, Šamadan 8.

Utakmica je započela u egalu te je prvih osam minuta proteklo uglavnom izjednačeno. U zadnjoj minuti prve četvrtine uzastopnim koševima Domagoja Bašića i Roka Badžima gosti nakon prve četvrtine imaju +5. Međutim, Kvarner u sljedećem periodu radi seriju 11:0 i preuzima vodstvo, koje se stalno povećavalo, da bi stalo na +13 nakon prvog poluvremena.

Ništa drugačije nije bilo u nastavku, budući da Kvarner nije stao na kočnicu te je u jednom trenutku vodio čak 20 poena razlike. S +17 nakon tri četvrtine, Riječani su mirno ušli u završni period i priveli utakmicu kraju, a svaki igrač koji je ušao u igru upisao se u listu strijelaca.