Riječka rapsodija u predgrađu metropole

Košarkaši Kvarnera 2010 ostvarili su jubilarnu desetu pobjedu u ovosezonskom izdanju nadmetanja najboljih hrvatskih košarkaških ekipa okupljenih u A-1 ligu.

Bez ikakvih su problema izabranici Marijana Mancea na inače vrlo neugodnom terenu svladali momčad Gorice rezultatom 94:70, a rezultatska neizvjesnost u tamošnjoj gradskoj dvorani uopće nije bila prisutna. Već nakon prve četvrtine rezultat je bio uvelike na strani Kvarnera, vodili su Riječani rezultatom 26:6, a Mauro Veljačić već je bio dvoznamenkast sa 10 poena.

Do kraja su se Kvarnerovi košarkaši prilično raspucali, posebno to vrijedi za prvo poluvrijeme u kojem su zabili čak pedeset i devet poena. Paolo Marinelli na kraju je stavio dvadeset i pet poena, Veljačić je dodao četiri manje, a Šime Špralja ubacio je dvanaest poena. S druge strane najraspoloženiji je bio Ante Mašić sa 16 ubačaja.

Kompletna statistika utakmice

Kvarner će u sljedećem kolu gostovati na Baldekinu kod Šibenika dok Gorica dolazi na Mavrince gdje će se sučeliti sa Škrljevom.