Šibenčani preživjeli -18 i upisali vrijednu pobjedu u Sinju

Košarkaški Alkara i Šibenika otvorili su danas u Sinju dvanaesto kolo domaće A-1 muške košarkaške lige. U iznimno uzbudljivoj utakmici gosti su u konačnici slavili rezultatom 68:70, iako su u jednom trenutku tijekom treće četvrtine za domaćim Alkarom zaostajali velikih 18 koševa.

Bila je to utakmica u kojoj je domaća momčad predvođena Stjepanom Tešijom od samog starta diktirala ritam igre, a gosti dobrim i pravovremenim reakcijama s klupe nadoknađivali i popravljali sve što su loše učinili do tada. Na krilima Kristijana Krajine i Roka Badžima došli su gosti do pet koševa prednosti sredinom prve četvrtine, no vrlo brzo su Sinjani preko Tešije povratili vodstvo. Prednost domaćina u jednom je trenutku iznosila sedam poena (28:21), ali su Građani skupili glave i jednu minutu prije velikog odmora, serijom 7-0, poravnali na 28:28. Ipak, domaći koševima iz slobodnih bacanja Josipa Glavinića i Roka Dominovića na predah odlaze s dva poena prednosti – 32:30.

Nitko u tom trenutku nije mogao niti naslutiti što će se dogoditi po povratku momčadi na drugu polovicu susreta. Domaćin se u potpunosti “zapalio”, a Građani kao da su ostali u svlačionici. Glavinić i Bilić tricama započinju nalet Alkara, Domagoj Kanaet polaže za dva poena, a zatim Dominović ubacuje svoju jedinu tricu na susretu prije nego Antonio Bilić s pet uzastopnih poena zaključuje fantastičan niz domaćina.

Gostima je trebalo šest minuta i slobodna bacanja Tea Petanija za upisivanje prvih poena u drugom poluvremenu. Bio je to početak povratka gostiju u život. Nakon njega na liniju slobodnih bacanja došao je i Roko Badžim, a par napada kasnije prednost domaćina smanjena je na jednoznamenkasti broj. Glavni motor u tom oživljavanju gostiju bio je Domagoj Bašić koji je nakon lošeg prvog poluvremena napokon kalibrirao svoje nišanske sprave i ubacio nekoliko vrlo važnih trica.

Potpuni rezultatski zaokret gosti su ostvarili sredinom posljednje dionice kad je Badžim tricom poravnao rezultat na 56:56, a Petani već u idućem napadu svojom drugom tricom doveo Šibenik u prvo vodstvo nakon prve četvrtine. Sinjani se nisu predavali te su koševima Glavinića i Kanaeta držali korak za Šibenčanima, a polovičan uspjeh Krajine i Bašića iz slobodnih bacanja pred kraj utakmice dao im je pravo za nadanje čudu. Poslali su domaći igrači na liniju slobodnih bacanja i mladog Badžima petnaestak sekundi prije kraja susreta, što im se i isplatilo jer je ovaj pogodio samo jedno bacanje pa je Alkar pri rezultatu 68:70 imao loptu za pobjedu, odnosno produžetke. Na njihovu žalost, Badžim se blokadom nad Josipom Gaurinom iskupio za promašeno bacanje i donio Šibeniku osmu ovosezonsku pobjedu.

Šibenik su do pobjede predvodili već spomenuti Badžim, 17 koševa i 6 skokova, i Krajina, 17 koševa i 7 skokova, a svoj obol su dali i Bašić s 14 koševa i Petani s 13 koševa i sedam asistencija. Kod domaćina najraspoloženiji bili su Tešija s double-double učinkom, 14 koševa i 13 skokova, i Kanaet s 14 koševa i 9 skokova.