Rudeš odličnom zadnjom dionicom upisao pobjedu protiv Podravca

Rudeš je u sedmom kolu Prve lige ugostio Podravac, te je u vrlo uzbudljivoj utakmici uspio upisati pobjedu rezultatom 88:80.

Rudeš – Podravac 88:80 (15:23, 25:16, 20:24, 28:17)

Rudeš: Galić 14, Cvitković 15 (8sk), Ljubičić 9, Jurič 17, Meštrović 3, Dmitrović, Štirjan, Zebić 5, Nakić-Vojnović 17 (7sk), Vranješ, Ivanković 8, Šuvak

Podravac: Šiprak 6, S. Zadravec 25 (7as), J. Zadravec 17 (7sk), Šestak 8, Hrženjak 2, Maslić 4, Katavić 14, Sertić, Kodba 4, Križić, Balatinec, Odobašić

Gosti su bolje ušli u utakmicu, na krilima Stefana Zadravca i Julijana Zadravca su došli do prednosti 21:8. Tada se Rudeš budi, počinje igrati bolje te do kraja prve četvrtine uspijeva smanjiti zaostatak na osam poena razlike. Druga četvrtina počinje izjednačenom igrom, no na nešto manje od tri minute Rudeš ponovno preuzima igru u svoje ruke, stiže zaostatak, i na predah odlazi s vodstvom 40:39.

Treća četvrtina je ponudila egal igru, dok se u zadnjoj dionici gosti opet odvajaju, no Rudeš odličnom igrom opet nadoknađuje zaostatak i potpuno preokreće utakmicu u svoju korist.

Kod pobjednika je najefikasniji bio Ivan Nakić-Vojnović s 17 poena i sedam skokova, a posebno je dobro odigrao u zadnjoj dionici, u kojoj je ekipa trenera Milana Ličine i došla do preokreta, a u konačnici i do pete pobjede u dosadašnjih sedam kola.

U idućem kolu Rudeš gostuje u Gorici, a Podravac će na svom terenu dočekati momčad Kvarnera 2010.