Split bez problema slavio protiv Zagreba

Na splitskim Gripama u sklopu devetog kola domaćeg prvenstva snage su odmjerili Split i Zagreb.

HT Premijer liga, 9. Kolo, 9. Prosinac

Split-Zagreb 111:86 (31:23, 17:20, 29:22, 34:21)

Split: Scott 15, Kalajžić 14, Kedžo 16, Filipović 14, Marić, Marčinković 9, Najev 4, Jukić 10, Vrgoč 2, Špaleta 8 , Širko 19, Vručinić

Zagreb: Ogrizović 4, Herceg 2, Bačevina, Buovac 18, Palokaj, Proleta 19, Čar 11, Šango 13, Macner, Radoš 3, Krapić 16, Badžim

Domaćini su ušli u utakmucu kao izraziti favoriti što su opravdali na početku utakmice koji je bio izuzetno atraktivan s obje strane. Ipak “Žuti” ne uspijevaju slomiti otpor “Mrava” koji se vraćaju nakon nekoliko nemogućih promašaja Splićana tokom druge dionice igre.

Drugo poluvrijeme Split podiže razinu igre, a u posljednjih deset minuta ulaze s dvanaest poena prednosti (77:65). Na početku posljednje dionice igre domaćini se osjetno odvajaju i atraktivnim zakucavanjem kapetana Kedže odlaze na velikih plus 21 (88:67). Do kraja prednost postaje sve veća, a Filipović sa šest vezanih poena donosi najvećih 33 razlike. “Mravi” smanjuju na minus 25 i konačan rezultat je 111:86.