Rutinska pobjeda Zadra na gostovanju u Novom Mestu

Bitna pobjeda Zadra u Novom Mestu za nastavak pozitivne serije.

Na uvijek neugodnom gostovanju u Novom Mestu košarkaši Zadra  ostvarili su bitnu pobjedu te vezali dvije pobjede u regionalnom natjecanju u četvrtom kolu AdmiralBet ABA Lige. Jasno je vidljivo podizanje forme kod Jusupovih igrača te je Krka pala bez ispaljenog metka. Zadar je susret započeo s petorkom: Božić, Žganec, Ramljak, Lakić i Mazalin dok su kod domaćina startali Hamilton, Špan, Stergar, Macura te Škedelj.

Zadrani su ušli u ovaj susret agresivno te uz dobro trčanje u tranziciji došli do malo opipljivijeg vodstva 11:5. Međutim Krka vraća rezultatski egal serijom 5:0. Zadrane je povukao Dario Drežnjak krajem prve četvrtine dvijema tricama te je rezultat glasio 23:16 za goste.

U drugu četvrtinu Zadrani su ušli jednako dobro te vanjskim šutem održavali dvoznamenkastu prednost, dok nisu ušli u laganu nervozu te u dva napada za redom prodali loptu domaćinima. Krka se iznimno mučila s vanjskim šutom i organizacijom napada što je plod Zadrove dobre obrane. Zadru se otvorio šut uz bitnu rolu Karla Žganeca koji je pogađao izvana za veliku prednost na poluvremenu od 22 razlike, odnosno 48:26.

Krka je nastavila u lošem ritmu te su ih Zadrani iskažnjavali lakim poenima iz kontre za najveće vodstvo od 27 razlike. Zadrani su se opustili u jednom momentu te dozvolili Slovencima manju seriju za kakav- takav priključak. Rezultat na kraju treće dionice glasio je 68:49.

Ušlo se tvrdo u posljednju četvrtinu s obje strane te se igrala veoma isprekidana košarka s dosta prekršaja u uvodnim minutama. Zadrani su ušli u crnu seriju te dopustili Krki nekakvu nadu, ali su to prekinuli  Drežnjak nemogućom tricom te Božić košem uz dodatno slobodno bacanje. Kasnije nije bilo upitno tko će odnijeti pobjedu u ovom susretu te su Zadrani rutinski priveli susret kraju. Krka je samo smanjila zaostatak.

Najistaknutiji u redovima Zadra bili su Božić sa 24 poena i 9 asistencija, Žganec sa 23 poena od čega 5 trica te Drežnjak sa 21 poenom i 8 skokova. Krku su predvodili Stergar sa 23 poena i 8 skokova te Hamilton sa 17 poena.

Veoma bitna pobjeda za Zadrane koji nastavljaju sa dobrim partijama te su u evidentnom porastu forme, prije svega šuterski. Iduću utakmicu momčad Zadra u sklopu AdmiralBet ABA Lige dočekuje Cibonu na Višnjiku u najvećem hrvatskom derbiju. Utakmica je na rasporedu 27. listopada s početkom od 20 sati.